reklama
reklama

Kolejna akcja policji. Najwięcej mandatów za...

Na sygnale, Wiadomości, 21.02.2023 14:35,
Ponad 1400 wykroczeń w ciągu kilkugodzinnej akcji.
Kolejna akcja policji. Najwięcej mandatów za...

W piątek (17.02) na małopolskich drogach policjanci przeprowadzili kolejne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

- Celem ich było przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wykroczeniami kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak również niewłaściwe zachowanie pieszych i kierujących jednośladami na drogach. W ciągu jednodniowych działań ujawniono 1389 wykroczeń - informuje małopolska policja.

Najwięcej wykroczeń (741) dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. 191 wykroczeń związanych było z nieprawidłowym zachowaniem kierującego pojazdem wobec pieszego.

Podczas działań policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez pieszych, których w sumie ujawniono 428. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni przy nadawanym czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych.

Ponadto policjanci ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów.

Do działań włączony był dron. W ciągu dwóch godzin jego pracy, na jednej z krakowskich ulic ujawniono 10 wykroczeń polegających na nieprawidłowym wyprzedzaniu w rejonie przejścia dla pieszych. Ponadto w tym czasie ukarano 2 rowerzystów, którzy naruszyli zakaz jazdy wzdłuż po przejściu dla pieszych.

źródło: małopolska policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 21.02.2023 18:43

Takie prawo, że teraz pieszy na drodze rządzi. Wchodzą w ciemno wprost pod koła. Telefony komórkowe w ręce, słuchawki na uszach. Taka młodzież teraz jest i hihi, hahaha.... A potem pretensje że samochód kogoś potrącił... Na przejściu dla pieszych włącz myślenie, a wyłącz telefon....