reklama
reklama

Nadal będzie mocno wiało. Niektórym dadzą się we znaki również roztopy

MAGAZYN, Wiadomości, 20.02.2023 13:33, eł
Podmuchy mogą łamać konary czy nawet całe drzewa.
Nadal będzie mocno wiało. Niektórym dadzą się we znaki również roztopy

Choć w powietrzu czuć już wiosnę, pogoda dziś i jutro (20-21 lutego) nie będzie sprzyjała spacerom. Skutecznie mogą zniechęcać do tego silne porywy wiatru, a gdzieniegdzie również błoto po roztopach.

W sobotę i niedzielę mocno wiało, a prócz tego padał deszcz. Większa część poniedziałku ma być wolna od opadów, ale – niestety – nie od wiatru. Mieszkańcy regionu dostali już alerty pogodowe Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z informacją o silnym wietrze, który ma trwać do wtorku (21 lutego) oraz związanych z tym możliwych przerwach w dostawie prądu.

Również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy opublikował na swej stronie internetowej ostrzeżenie o pierwszym stopniu zagrożenia wiatrem. Jak wynika z jego komunikatu, na naszym terenie wiać ma przynajmniej do godziny 7.30 we wtorek.

Przez weekend mocniejsze podmuchy łamały solidne konary, a nawet całe drzewa. Do takiej sytuacji doszło między innymi w Zakrzowie. W sobotę drzewo zwaliło się tam na drogę gminną, całkowicie blokując przejazd. Strażacy ochotnicy ze Stronia i Zakrzowa pocięli pień pilarkami spalinowymi, by usunąć go z jezdni.

Synoptycy informują też o innymi nieprzyjemnym zjawisku – roztopach, które dzisiaj, jutro oraz w środę mają dawać się we znaki mieszkańcom powiatu suskiego. Wzrost temperatury powietrza oraz deszcz spowodowały odwilż i topnienie śniegu, którego w tamtejszych górzystych okolicach jest jeszcze sporo.


Foto pod artykułem: OSP Stronie

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy