reklama
reklama

Mnożą się kradzieże paliwa. Celem rabusiów padają samochody ciężarowe

Na sygnale, Wiadomości, 20.02.2023 12:44, eł

W tym miesiącu doszło do niejednego takiego przypadku.

Mnożą się kradzieże paliwa. Celem rabusiów padają samochody ciężarowe

Sposób działania złodziejów jest za każdym razem taki sam. Wiercą dziurę w baku i spuszczają paliwo. Właściciele pojazdów ponieśli duże straty.

7 lutego w Nidku rabusie upatrzyli sobie stojący na parkingu samochód ciężarowy. Przewiercili bak i skradli co najmniej 200 litów oleju napędowego. Właściciel pojazdu wycenił swoje straty na około 1500 zł.

Druga bardzo podobna kradzież miała miejsce w Wieprzu. Doszło do niej 13 lutego. Złodzieje znów obrali za cel samochód ciężarowy na parkingu. Wywiercili dziurę w baku i spuścili znajdujący się w nim olej napędowy. Jego ilość i wysokość strat są identyczne, jak w przypadku z sąsiedniej miejscowości.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kilka dni temu do kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego doszło również w Sułkowicach-Bolęcinie. Jednak policja nam tego nie potwierdziła. Prawdopodobnie właściciel pojazdu nie zgłosił jeszcze tej sytuacji.

- Andrychowscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa – mówi aspirant Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy