reklama
reklama

Groźne roztopy. Przybywa wody, lokalne podtopienia

Na sygnale, Wiadomości, 21.02.2023 08:40, red
Przybywa wody w rzekach, pojawiają się lokalne podtopienia.
Groźne roztopy. Przybywa wody, lokalne podtopienia

W ostatnich dniach podniósł się poziom wody w Sole i Skawie, ale sytuacja jest pod kontrolą. W Świnnej Porębie rozpoczęto spuszczanie wody ze zbiornika, bo spodziewają się tam dużego napływu wody do zbiornika.

Z tego powodu we wtorek (21.02) rano na stacji pomiarowej położonej poniżej zbiornika, w Wadowicach, Skawa miała już 250 cm, a jeszcze kilka dni temu było to 150 cm.

Podobnie jest na punkcie pomiarowym na Sole w Czańcu/Kobiernicach. Tam we wtorek rano było 300 cm, a pół metra więcej już tydzień wcześniej.

Wydaje się, że aktualnie większe zagrożenie powodują lokalne potopienia spowodowane przez lokalne cieki wodne. Tak było np. w poniedziałek (20.02) w Kukowie w powiecie suskim, gdzie z powodu zatkanego przepustu na drodze Kuków-Górki zalana została cała okolica. Na miejscu pracowali OSP Kuków i koparka.

Zdjęcia z Kukowa.

foto: Michał
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy