reklama

Pijany jak bela za kierownicą

, Na sygnale, Wiadomości, 22.09.2021 22:31, eł

Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie!

Pijany jak bela za kierownicą

41-letni mieszkaniec powiatu suskiego ledwo trzymał się na nogach, ale nie przeszkodziło mu to usiąść za kierownicą i ruszyć w drogę. Jego eskapada mogła skończyć się tragicznie. Na szczęście, pijany kierowca wpadł w ręce policji, zanim doprowadził do nieszczęścia.

22 września o 1.00 funkcjonariusze suskiej komendy policji zatrzymali do rutynowej kontroli renaulta jadącego ulicą Role w Suchej Beskidzkiej. Od razu wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Jego stan zdradzała również bełkotliwa mowa. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad… 3 promile alkoholu! Kiedy wysiadł z auta, z trudem trzymał się na nogach. Oczywiście, mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a delikwent stanie za swą nieodpowiedzialność przed sądem.

- Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 tys. zł – przypomina rzecznik prasowy suskiej komendy Wojciech Copija.

Foto: KPP w Suchej Beskidzkiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

góralzKęt, 22.09.2021 23:08

Chyba miniaturka miała zasugerować, jakim samochodem w pracy jeździ pijany kierowca.