reklama
reklama

Zaczyna się jesień. Ale jeszcze będzie ciepło

MAGAZYN, Wiadomości, 22.09.2021 15:12, eł

Weekend powinien mile nas zaskoczyć, o ile prognozy się sprawdzą.

Zaczyna się jesień. Ale jeszcze będzie ciepło

Choć jesienna aura towarzyszy nam od kilku tygodni, astronomiczna jesień zacznie się dopiero dzisiaj (22 września) wieczorem. Kalendarzowa ruszy z kolei jutro. Ale bez obaw, oficjalna zmiana pory roku nie oznacza, że nie możemy już liczyć na ciepłe dni. Już wkrótce znów zrzucimy grube okrycia.

Kalendarzowa jesień zawsze rozpoczyna się 23 września. Inaczej bywa z astronomiczną. Jej początek przypada tego dnia, gdy promienie słoneczne padają prostopadle na równik. Następuje wówczas równonoc jesienna. Zjawisko to występuje zazwyczaj 22 albo 23 września. Tym razem astronomiczną jesień powitamy dzisiaj (22 września), dokładnie o godzinie 21.21. Wtedy bowiem Słońce przejdzie przez tak zwany punkt Wagi.

Chociaż o tej samej porze pożegnamy lato, nie musimy jeszcze chować letnich ubrań. Wprawdzie dzisiaj jest bardzo zimno, ale już jutro trochę się ociepli. W piątek będzie około 15oC, natomiast następnego dnia słupki rtęci w termometrach wyraźnie podskoczą do góry. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę możemy spodziewać się temperatury sięgającej 21 oC. Oczywiście tylko w ciąg dnia. Noce będą chłodne.

Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy