reklama
reklama

W Inwałdzie stracili "prawko"

Na sygnale, Wiadomości, 21.09.2021 15:35, DK
Kolejni kierowcy muszą pożegnać się z prawem jazdy na trzy miesiące.
W Inwałdzie stracili
Na trzy miesiące prawo jazdy straciło dwóch kierowców, którzy w miniony weekend pofolgowali sobie na ul. Wadowickiej w Inwałdzie. Oba przypadki dotyczyły przekroczenia prędkości o 58 km/h w terenie zabudowanym.

Kierowcy poruszali się z prędkością 108 km/h.

Teraz muszą pożegnać się z prawem jazdy na trzy miesiące.

Dodajmy, że rządzący chcą wprowadzić nowy taryfikator mandatów. Kilkusetzłotowe mandaty odejdą w przeszłość. Propozycje zakładają mandat w wysokości 1,5 tys. zł - 5 tys. zł. za przekroczenie prędkości o więcej niż 30 km/h. Jeśli kierowca ponownie popełni takie wykroczenie w ciągu 2 lat, będzie mu groził mandat nie niższą niż 3 tys. zł.

A to już statystyczny kierowca może odczuć w portfelu.

Punkty karne mają zerować się dopiero po 2 latach. Zniesione mają zostać szkolenia, po odbyciu których liczba punktów otrzymanych przez kierowcę ulegała zmniejszeniu.

Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od grudnia 2021 roku.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy