reklama

Piętnastolatek z rewolwerem ojca i narkotykami złapany

Na sygnale, Wiadomości, 20.11.2023 14:00, eł

Policjanci zainteresowali się nim, ponieważ... śmiecił w parku.

Piętnastolatek z rewolwerem ojca i narkotykami złapany

W ubiegły czwartek (16 listopada) policjanci podczas patrolu pieszego zauważyli w parku nastolatka, który rzucił śmieci na ziemię. Ponieważ zaśmiecanie miejsc publicznych jest wykroczeniem, mundurowi skierowali się w stronę chłopaka. Ten na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać, co zaostrzyło czujność stróżów prawa. Wkrótce wyszło na jaw, że nastolatek miał dużo więcej za uszami niż tylko drobne wykroczenie...

Choć ta sytuacja miała miejsce w Skawinie, nastolatek okazał się mieszkańcem powiatu wadowickiego, aczkolwiek mundurowi nie ujawniają, której dokładnie miejscowości czy choćby gminy. Gdy policjanci z Oddziału Prewencji KPP w Krakowie, którzy akurat pełnili tam służbę, poprosili go o okazanie jakiegoś dowodu tożsamości, chłopak był coraz bardziej zdenerwowany. Wówczas mundurowi przeszukali go i znaleźli przy nim... rewolwer i 5 sztuk amunicji, a także niewielką ilość substancji psychotropowej zwanej mefedronem. W takiej sytuacji zatrzymali piętnastolatka i zawieźli do komisariatu w Skawinie oraz zabezpieczyli znalezioną przy nim broń oraz narkotyki. Skontaktowali się też z matką chłopaka, by wezwać ją na miejsce.

Jednocześnie drugi patrol ze skawińskiego komisariatu pojechał do miejsca zamieszkania piętnastolatka, by sprawdzić, czy nie ma tam innych nielegalnych przedmiotów lub zabronionych substancji. W domu zastali ojca chłopaka. Mężczyzna stwierdził, że rewolwer należy do niego, a syn zabrał go bez jego wiedzy. W pokoju nastolatka mundurowi znaleźli kolejne narkotyki – tym razem małą ilość marihuany, sprytnie ukrytą w zagłówku fotela.

W piątek chłopak został w obecności jednego z rodziców przesłuchany w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie. Nastolatek będzie odpowiadał przed sądem do spraw nieletnich za posiadanie broni palnej wraz z amunicją bez wymaganego zezwolenia oraz nielegalnych substancji. Śledczy sprawdzają jeszcze, gdzie i w jaki sposób chłopak zaopatrzył się w narkotyki. Nie omieszkają też ustalić, czy jego ojciec ma pozwolenie na broń palną. Za nielegalne jej posiadanie grozi do ośmiu lat odsiadki za kratkami.


Foto: malopolska.policja.gov.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy