reklama
reklama

Parkowanie w centrum Andrychowa. Można dostać 1500 zł mandatu?

Na sygnale, Wiadomości, 11.08.2022 16:28, DK / WB
Rozmowa z komendantem Straży Miejskiej Krzysztofem Tokarzem.
Parkowanie w centrum Andrychowa. Można dostać 1500 zł mandatu?

W środę (10.08) rozmawialiśmy z komendantem SM w Andrychowie Krzysztofem Tokarzem, o rzekomo astronomicznych kwotach, które płacą mieszkańcy za nieprawidłowe parkowanie w centrum miasta.

Komendant przekazał, iż nieprawdą jest, że niektórzy mieszkańcy płacą mandaty w wysokości 1500 zł wzwyż. Maksymalna kwota jaką przewiduje taryfikator za nieprawidłowe parkowanie to wciąż 200 zł oraz 1 pkt karny. Nawet w przypadku złamania kilku przepisów naraz (parkowanie blisko przejścia dla pieszych, blisko skrzyżowania, w strefie wykluczonej)

Faktem jest, że mandaty często wystawiane są automatycznie - system monitoringu wyszukuje nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, sczytuje ich tablice rejestracyjne i zapisuje, następnie pracownik SM wystawia mandat, który jest wysyłany pocztą do mieszkańca.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy