reklama

Oszuści wyczyścili mu konta z pieniędzy. Jak do tego doszło?

Na sygnale, Wiadomości, 21.07.2023 18:00,
Mężczyzna stracił ponad 13 tys. zł.
Oszuści wyczyścili mu konta z pieniędzy. Jak do tego doszło?

W czwartek (20.07) do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zgłosił się 56-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który poinformował policjantów o utracie pieniędzy z posiadanych kont bankowych.

Mężczyzna powiedział, że skontaktowała się z nim osoba podająca się za pracownika jednego z banków, w którym miał zgromadzone pieniądze. Osoba ta poinformowała go, że oszuści włamali się na jego konto i aby ratować posiadane na nim oszczędności powinien dokonać szybkiego przelewu za pomocą metody "blik".

56-latek nie zakończył rozmowy i nie skontaktował się sam ze swoim bankiem, gdyż był przekonany, że rozmawia z prawdziwym przedstawicielem placówki, w której trzyma pieniądze, a na jego telefonie w czasie rozmowy widniało logo banku. Przekonany o dobrych intencjach dzwoniącego, wygenerował kod umożliwiający dokonanie szybkiego przelewu.

Osoba podająca się za pracownika banku zaproponowała 56-latkowi zabezpieczenie pozostałych pieniędzy z innych kont bankowych jeżeli takie posiada. Mieszkaniec powiatu suskiego ponownie uwierzył oszustowi i podał kolejne kody do szybkich przelewów. W ten sposób 56-latek stracił z czterech kont bankowych łącznie 13700 złotych.

Policja przypomina:
Pamiętaj! Oszuści nie idą na urlop. Cały czas szukają osób, które uwierzą w ich kłamstwa. Przypominamy, że nie podajemy telefonicznie żadnych danych takich jak login i hasła do bankowości internetowej, kodów "blik", danych dotyczących karty płatniczej, nie instalujemy żadnych aplikacji na ich żądanie. W podobnej sytuacji należy zakończyć rozmowę telefoniczną, rozłączyć się i skontaktować się ze swoim bankiem.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zibi33, 22.07.2023 14:41

Koniczynka ty masz problemy emocjonalne to jednak wpływa na postrzeganie otaczającego świata

Koniczynka, 22.07.2023 12:56

I bardzo dobrze. Brawa dla oszustów. A dla 56 latka nagrodę za frajerstwo.

andryman321, 21.07.2023 18:11

W dzikim kraju złodziej śmieje się uczciwemu prosto w twarz. Słyszeliście o wykrytym sprawcy? Prawo i Sprawiedliwość