reklama

Nowoczesne rozwiązania do Twojej łazienki!

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 24.07.2023 06:40,
Nowoczesne rozwiązania do Twojej łazienki!

Według opublikowanych wyników badań, podczas których zapytano ile średnio dziennie spędzamy czasu w łazience, wyniki mogą być dla niektórych lekko szokujące, a dla innych śmieszne. Dlaczego śmieszne? Bo z badań wynika, że średni czas jaki poświęcamy w łazience właśnie wynosi 22 minuty na dobę. Zszokuje to tych, którzy znacząco mniej czasu w ciągu dnia poświęcają codziennej pielęgnacji, a rozśmieszy z pewnością tych, którzy spędzają tam dużo dużo więcej czasu :)

Warto jednak wspomnieć, że te 22 minuty na dobę, to 450 dni w ciągu naszego życia!

Warto więc zadbać o odpowiednią aranżację naszej łazienki- poza względami wizualnymi, ergonomia powinna być na pierwszym miejscu, na drugim z pewnością funkcjonalność.

Jednak co zrobić, kiedy nasza łazienka jest mała bądź bardzo mała? Z tego typu problemem najczęściej spotykają się mieszkańcy bloków. Mała łazienka z pozoru wydaje się trudna do aranżacji, jednak przy zastosowaniu odpowiednich trików i rozwiązań- zadanie to wcale nie jest niewykonalne.

Bidet - niedościgłe marzenie

Marzysz o bidecie w łazience, ale ogranicza cię jej wielkość i nowe urządzenie po prostu się w niej nie zmieści? I tutaj producenci pokusili się o kilka rozwiązań, które w pewnym stopniu mogą być swoistym zamiennikiem tradycyjnego bidetu.

Jednym z rozwiązań jest montaż deski myjącej - montuje się ją zamiast tradycyjnej deski WC.

Drugim rozwiązaniem są baterie bidetta. Baterie bidetta montuje się obok miski toaletowej- w zestawie mamy słuchawkę z kilkoma funkcjami, węża bardzo podobnego jak ten do prysznica ( w związku z tym łatwo go wymienić ta kolor który nam odpowiada, lub w przypadku przetarcia się po prostu wymienić na nowy).

Zaletą tego rozwiązania z pewnością jest oszczędność miejsca. Firma Fiore Rubinetterie - jeden z czołowych producentów armatury łazienkowej, wypuściła na rynek takie właśnie baterie w kilku wersjach kolorystycznych: chromowaną, czarną i białą, oraz w dwóch kształtach- klasyczną obłą oraz kwadratową. To rozwiązanie sprawdza się od lat i cieszy się w dalszym ciągu sporym zainteresowaniem!

Pralka pod umywalką? Żaden problem!

Kolejnym, często występującym rozwiązaniem nie tylko w małych łazienkach jest umiejscowienie pralki pod umywalką. Z pewnością każdy słyszał o tym rozwiązaniu- nie dość że dobrze wygląda, to znów powoduje oszczędność miejsca w łazience.

Aby móc cieszyć się takim rozwiązaniem, koniecznym będzie montaż umywalkowego syfonu oszczędzającego miejsce- taki klasyczny butelkowy syfon po prostu całkowicie ograniczy możliwość wykonania tego rozwiązania, bo po prostu będzie za duży. Syfony oszczędzające miejsce marki SILFRA które gorąco polecamy- nie dość że są płaskie z tyłu, to dają możliwość ich regulowania na boki oraz przycinania syfonu na odpowiedni wymiar czy to w pionie czy w poziomie.

Do wyboru mamy tu 3 wersje: z korkiem okrągłym małym,dużym oraz do umywalek bez przelewu.

Śmierdzi spod zabudowanej wanny? Koniec z tym!

Zabudowane kafelkami wanny wyglądają pięknie, ale gorzej gdy pod wanną czy to syfon czy wąż ulegnie rozszczelnieniu. Wtedy pozostaje tylko albo dostanie się pod wannę przez drzwiczki rewizyjne, albo wyjęcie całej wanny. Na takich wannach częstym rozwiązaniem są baterie wielootworowe montowane bezpośrednio na wannie. Trzeba jednak pamiętać, że gromadząca się w ich wężykach woda skrapla się, pod wanną jest wilgotno i ciemno a to powoduje powstawanie pleśni, która raz że nie jest zdrowa dla nas, a dwa- po prostu wydziela specyficzny zapach. Jak uniknąć takiego problemu? Montując np. drenaże pod wannowe SIFRA FOLLOW ME!

Odprowadzają one wodę pozostałą np. w wężu prysznicowym bezpośrednio do syfonu wannowego a stamtąd do kanalizacji! I problem z głowy!

Kompletny zestaw składa się z: węża drenażowego, słuchawki natryskowej oraz słuchawki prysznicowej.


- Artykuł sponsorowany -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy