reklama

Uwaga na żmije na Pańskiej Górze

MAGAZYN, Wiadomości, 22.07.2023 12:00, red
Podczas spacerów trzeba zachować ostrożność.
Uwaga na żmije na Pańskiej Górze

Nowe ścieżki na Pańskiej Górze w Andrychowie są ostatnio często uczęszczane przez mieszkańców, ale trzeba uważać. Na ścieżkach i terenach wokół nich można natknąć się na żmije, które wygrzewają się na słońcu. Kiedyś na tym zarośniętym terenie żmije żyły sobie beztrosko, a teraz Pańska Góra poprzecinana jest ścieżkami i czasami dochodzi do "spotkań".

W tym tygodniu podczas takiego właśnie spaceru jeden z mieszkańców przypadkowo wszedł na żmiję. Został ukąszony. Na szczęście tylko w spodnie.

Żmija zygzakowata jest jedynym jadowitym wężem żyjącym w Polsce, ale liczba ukąszeń przez nią jest bardzo mała.

Przede wszystkim nie wolno brać pod żadnym pozorem żmij do ręki. Żmije są płochliwe i raczej wycofują się w trakcie spotkania z człowiekiem, jednakże zaskoczone mogą ukąsić. W takim przypadku należy szybko udać się do lekarza. Jadu żmij nie wolno wysysać.

Żmija często jest mylona z zaskrońcem.

foto: Piotr Kusina

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 22.07.2023 12:57

Kiedyś była żmija w urzędzie miasta, teraz kręci się wokół kościoła....

Koniczynka, 22.07.2023 12:53

Burmistrz Żak dostanie medal za asfalt położony w lesie!!!!!! Inwestycja daremna i zupełnie zbyteczna. Gdzie są te inwestycje za sto milionów złotych na którą to kwotę Żak zadłużył Andrychów??????? Kiedy prezes Nowak z elektrociepłowni odda te miliony złotych przekazane na elektrociepłownie i z jakim procentem do budżetu miasta i gminy Andrychów?????? Kasa od podatników nie może iść w łapy Nowaka!!!!!!!!!!!!

Nostradamus, 22.07.2023 12:26

Nie ma się co dziwić że żmije wygrzewają się na nowych alejkach. W końcu weszliśmy z asfaltem do ich "domu".