reklama

Nastolatkowie z Andrychowa pobili 65-letniego mężczyznę

, Na sygnale, Wiadomości, 20.07.2021 12:32,
Mieszkaniec Andrychowa zwrócił chłopakowi uwagę, bo ten rzucił papierek na chodnik.
Nastolatkowie z Andrychowa pobili 65-letniego mężczyznę
15 lipca br. dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie został powiadomiony, że na ul. Lenartowicza został pobity przez nieletnich 65-letni mężczyzna. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Wadowicach.

- Zaangażowani w sprawę policjanci pionu kryminalnego ustalili, że wcześniej trzej nastolatkowie spożywali alkohol, a następnie chodzili bez celu po osiedlu przy ul. Lenartowicza. Gdy przechodzili przez przejście dla pieszych, jeden z nich wyrzucił papierek na ziemię, co zauważył 65-latek, który był tam ze swoim kolegą. Mężczyzna zwrócił uwagę chłopakowi, ale ten natychmiast wdał się w słowną pyskówkę z mężczyzną, po czym uderzył go pięścią w twarz, a następnie przewrócił na ziemię i zaczął kopać po całym ciele. Gdy znajomy 65-latka chciał mu pomóc został odepchnięty przez drugiego z nieletnich, który później dołączył do kolegi i również zaczął bić 65-latka. Następnie cała trójka uciekła

- informuje policja

Stróże prawa chwilę po zdarzeniu zatrzymali całą trójkę. Byli to dwaj 16-latkowie oraz 15-latek, mieszkańcy gminy Andrychów.

Jeden z 16-latków w trakcie zatrzymania zachowywał się lekceważąco, nie stosował się do wydawanych poleceń i wielokrotnie znieważał interweniujących policjantów. Następnego dnia, młodzi mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. 15-latkowi zarzucono popełnienie czynu karalnego tj; udział w pobiciu, natomiast jednemu z 16-latków zarzucono popełnienie trzech czynów karalnych tj. udział w pobiciu, znieważenie policjanta oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Nieletni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Drugi z 16-latków został przesłuchany w charakterze świadka.

Policja informuje, że z uwagi na charakter sprawy oraz postawę nieletnich decyzją sądu rodzinnego w Wadowicach, 15 i 16-latek zostali umieszczeni na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich tj. podlegającej pod ministerstwo sprawiedliwości placówce opieki całkowitej realizującej funkcję diagnostyczną, resocjalizacyjną i zapobiegawczą. Sprawa znajdzie swój finał w postępowaniu sądowym. Grozi im dłuższy pobyt w „poprawczaku”.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jan_Korba, 21.07.2021 08:18

@Zibi33 pewnie komentarz pisze kolega tych "dobrych chłopaków" z osiedla. @vader bo rodo-srodo... Ochrona wizerunku, żeby rodzin tych "chłopców" nie dopadła krytyka ze strony lokalnej społeczności. Dawno temu było coś takiego jak pręgierz, teraz, gdyby to dalej funkcjonowało, sądy miałyby o wiele mniej roboty.

Zibi33, 20.07.2021 18:18

Zakolog chyba czegoś nie rozumiesz a może twój synalek brał udział w tym pobiciu i stąd takie wywody . Kultura dla takich szczyli to coś całkowicie obcego nie wynieśli tego z domu zwyczajna patologia , ale 500 plus rodzice dostają , łebki do poprawczaka a rodzice powinni zostać pozbawieni świadczeń na tych młodocianych opryszków

tomekx, 20.07.2021 16:29

Pisowskie sitwy: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/lista-nepotyzmu-pis-ponad-350-osob-na-panstwowych-posadach/72wpqe7

VADER, 20.07.2021 16:21

A dlaczego cwele tyłem, pokazać w całej okazałości papy zakazane niech otoczenie wie z kim ma zaszczyt obcować !!!

Zakolog, 20.07.2021 15:33

Oczywiście poszkodowany 65-latek dołożył wszelkich starań, aby jego prośba o podniesienie papierka, była wygłoszona poprawną polszczyzną, z przynależną do jego wieku elegancją i bez rasistowskich odcieni ?

timurek18, 20.07.2021 13:59

tak przestrzegane jest prawo w naszym kraju ,wczoraj sąd wypuścił na wolność chłopaczka który zabił swoją koleżankę -róbmy tak dalej a zło zwróci się przeciw nam.

Jeremiasz, 20.07.2021 13:15

Może to jedni z tych gnojarzy co śmiecą wszędzie; 5-6 batów odmieniła by ich postępowanie.

gepard czester, 20.07.2021 12:50

Takie oszołomy w dorosłym życiu zazwyczaj stają się żulami i są poniżani przez kolejne pokolenia nastolatków, więc prędzej czy później karma wróci.