reklama
reklama

Najszybciej uwolnili uwięzionego w samochodzie człowieka

Na sygnale, Wiadomości, 19.10.2022 15:25, eł

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej znakomicie wypadli w międzynarodowych mistrzostwach.

Najszybciej uwolnili uwięzionego w samochodzie człowieka

Piotr Błachut, Michał Szwed, Paweł Ceremuga i Robert Bańdura to strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej, którzy reprezentowali Polskę w XII mistrzostwach Republiki Słowackiej w uwalnianiu rannych z rozbitych pojazdów. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 14 października w Nitrze.

Dla uczestników rywalizacji organizatorzy przygotowali różne scenariusze wypadków drogowych. Każda drużyna zmagała się inną sytuacją, zawsze jednak wymagającą niemałej wprawy i wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Dla reprezentacji z Suchej Beskidzkiej było to zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych i motocykla. W jego efekcie jedno z aut wylądowało na masce drugiego, w którym utknęła poszkodowana osoba. W dodatku osunięty z innego pojazdu ładunek utrudniał dostęp do samochodu z uwięzionym człowiekiem.

Cały zespół sędziów oceniał, jak drużyny poradziły sobie z przedstawionymi im zadaniami. Suscy strażacy spisali się znakomicie. Zajęli trzecie miejsce wśród drużyn zagranicznych oraz czwarte w klasyfikacji generalnej. W jednym jednak okazali się lepsi od innych uczestników. Uwolnienie zakleszczonej w samochodzie osoby zajęło im mniej czasu niż pozostałym drużynom. Wydobyli poszkodowanego w 16 minut i 3 sekundy, za co otrzymali 379 punktów.

- Udział w zawodach od wielu lat pozwala na wymianę doświadczeń na poziomie międzynarodowym, w zakresie ratownictwa technicznego oraz w szczególności taktyki i techniki stosowanych podczas udzielania kwalifikowanej pomocy przedmedycznej na terenie Słowacji. Czech i Polski – informuje Łukasz Białończyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.
[OBRAZ5]

Foto: KP PSP w Suchej Beskidzkiej

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy