reklama

Kolejni piraci drogowi zatrzymani, mandaty i kary nie pomagają

, Na sygnale, Wiadomości, 22.11.2019 11:55,
Kolejni piraci drogowi zatrzymani, mandaty i kary nie pomagają

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kolejnych piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h.

W środę (20.11) przed południem policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Kęty. O godzinie 12.00 w Bielanach na ulicy Na Włosień do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Opel Vectra, jadący z prędkością 104 km/h, przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 28 – letni mieszkaniec gminy Kęty.

W czwartkowe popołudnie (21.11.2019) policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Oświęcimia w rejonie DK 44. O godzinie 13.30 na ulicy Unii Europejskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Audi, którego kierowca jechał z prędkością 106 km/h, przy dozwolonej prędkości 40km/h. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 30 – letni mieszkaniec Zatora.

W związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h policjanci nałożyli na sprawców wykroczeń mandaty i punkty karne, a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

- Jak wynika z powyższych sytuacji nawet zmiana pory roku oraz zmienne warunki drogowe nie wpłynęły na zmianę stylu jazdy niektórych kierowców. Obaj panowie w najbliższym okresie czasu będą jednak musieli skorzystać z innego rodzaju transportu. Policjanci w dalszym ciągu apelują o rozsądek za kierownicą, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków panujących na drodze - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimu.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy