reklama

Muzyczne propozycje na listopadowy weekend

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 22.11.2019 09:50,
Muzyczne propozycje na listopadowy weekend
W sobotę, 23 listopada w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie wystąpi legendarny zespół "Stare Dobre Małżeństwo". Organizatorem koncertu jest Mastrovip.

Ceny biletów:
90 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 10); 80 zł (sala widowiskowa, rząd 11 – 18); 70 zł (balkon).

Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

W weekend w Andrychowie, Wadowicach i Zatorze startuje także muzyczny projekt "Kłącza"

To nowe podejście do promocji niezależnej muzyki i kultury. Najświeższa muzyka improwizowana, elektroniczna i eksperymentalna. Kłącza to najbardziej wyraziste osobowości muzyczne i artystyczne, to wydawcy muzyki, promotorzy i ludzie aktywnie tworzący nową historię muzyki polskiej i światowej.

Przy współpracy z placówkami kultury z Andrychowa, Wadowic i Zatora udało się zorganizować pierwszy cykl jeszcze w listopadzie 2019 roku.

22.11 Wadowice, 23.11 Zator, 24.11 Andrychów.

Pierwszymi gośćmi Kłącz będzie duet - Bouchons D'oreilles (fr. zatyczki do uszu) czyli Łukasz Kacperczyk i Mateusz Wysocki. Dwie postaci doskonale znane na scenie muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Grają na syntezatorach modularnych i kosmicznych butikowych sprzętach. Ich koncerty to prawdziwa uczta dźwiękowa!


Wydawali między innymi w kultowym Astral Spirits czy Farbwechsel. Jako Bouchons mają na koncie cztery albumy. Współpracują z czołówką polskiej sceny między innymi Jackiem Mazurkiewiczem, Pawłem Szpurą, Krzysztofem Ostrowskim, Hubertem Zemlerem i wieloma wybitnymi muzykami. Mateusz Wysocki współtworzy wydawnictwo Pawlacz Perski, w którym ukazało się wiele ważnych albumów, zmieniających często optykę muzyki elektroakustycznej.


Bouchons D'oreilles przywiązą ze sobą kolekcję płyt i kaset, które będzie można nabyć bezpośrednio od nich! Chętnie też pokażą swoje instrumenty i opowiedzą co się tam dzieje i dlaczego tyle kabli jest potrzebnych do grania muzyki!

W naszym regionie jest to wydarzenie bez precedensu!
WSTĘP WOLNY!
W piątek (22.11.) miała miejsce również premiera płyty Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW z pieśniami patriotycznymi.

Cena płyty CD: 20 zł. Sprzedaż płyt:

- Miejski Dom Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7
- Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, ul. Starowiejska 22 b
- Sklep Muzyczny MIKRUS w Andrychowie, ul. Legionów 4
a także podczas koncertów LZPiT „Andrychów”.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy