reklama
reklama

Grupa SPEED zatrzymał nietrzeźwego kierowcę quada

Na sygnale, Wiadomości, 23.08.2021 10:00,
Podczas kontroli okazało się tez, że kierowca ma już cofnięte uprawnienia do kierowania.
Grupa SPEED zatrzymał nietrzeźwego kierowcę quada

Na terenie Zatora policjanci z oświęcimskiej grupy SPEED wyeliminowali z ruchu drogowego drogi nietrzeźwego kierowcę Quada.

Mężczyzna jechał ulicą Wadowicką w Zatorze. Został zatrzymany do kontroli, ponieważ, jak informują policjanci jego "tor jazdy sugerował, że może znajdować się pod wpływem alkoholu".

Po zatrzymaniu policjanci wyczuli woń alkoholu od 59 – letniego kierującego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,61 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyźnie kilka lat temu cofnięto uprawnienia do kierowania. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do zatorskiego komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości również grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

- Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą, natomiast do rodziny i osób postronnych apelują, aby nie wahali się reagować w sytuacjach, gdy widzą, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy - apelują policjanci.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy