reklama

Dwie kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Polsce, burmistrz wydał stanowisko [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.03.2020 09:01,
Nowa dane ministerstwa.
Dwie kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Polsce, burmistrz wydał stanowisko [AKTUALIZACJA]

Według danych ze środy (25.03) z godziny 14:00 w Polsce koronawirusa potwierdzono u 957 osób. 13 osób zmarło.

W Małopolsce w środę poinformowano o dwóch zachorowaniach.

Pierwsze nowe zachorowanie dotyczy młodego mężczyzny, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, jego stan jest dobry. Pochodzi z powiatu tarnowskiego.

Przed godziną 14:00 poinformowano o kolejnym przypadku z Małopolski - tym razem chodzi o młodego mężczyznę z Krakowa, który przebywa w izolacji domowej i czuje się dobrze.

Wieczorem poinformowano o kolejnym przypadku - dotyczy to mieszkanki Krakowa, który czuje się dobrze i przebywa w izolacji domowej.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 52 osób.

Przypadki z powiatu wadowickiego

We wtorek (24.03) koronawirusa potwierdzono u 3 mieszkańców powiatu wadowickiego: mieszkańców gmin Kalwaria Zebrzydowska i Brzeźnica. Z tego grona 2 osoby przebywają w domu i nie wymagają opieki szpitalnej, a jedna jest w szpitalu.

Burmistrz Kalwarii wydał komunikat w tej sprawie:

"Badania potwierdziły zakażenie u dwojga mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej (kobiety i mężczyzny w sile wieku), osoby te czują się dobrze, przebywają w izolacji domowej.

Wspominane osoby wróciły w ostatnich dniach z zagranicy i przebywały w kwarantannie domowej.

Ponadto, zgodnie z danymi przekazanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska kwarantanną domową objętych jest 87 osób.

Szanowni Państwo,

Jestem w stałym kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za walkę z koronawirusem. Codziennie zbiera się sztab kryzysowy. Będziemy państwa na bieżąco informować i prosić o bezwzględną dyscyplinę! Państwa zdrowie i bezpieczeństwo to najważniejszy priorytet.

Funkcjonariusze Policji zostali upoważnieni do kontrolowania osób przebywających na kwarantannie domowej, funkcjonariusze policji będą również kontrolować, zgromadzenia powyżej 2 osób na terenie gminy, zostali oni zobowiązani do nakładania mandatów na osoby, które nie przestrzegają kwarantanny.

Jak wiecie, Rząd Polski wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Proszę stosować się do tych zaleceń! Zalecenia obejmują:

Całkowity zakaz zgromadzeń – chyba że z najbliższymi! Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań.

Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.

Augustyn Ormanty"

Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

martynowski, 25.03.2020 13:57

Pomaga służbie zdrowia, wpłacajmy ile możemy. Nie zapomnijmy tez o gastronomii. Zamówmy coś od nich. Pamiętajmy o innych branżach usługowych. musi być wszyscy solidarni! Raczej rząd nam nie pomoże.