reklama
reklama

Czy to było zabójstwo?

Na sygnale, Wiadomości, 19.11.2022 14:00, eł

Prokuratura potwierdza, że ciało nosiło liczne ślady pobicia.

Czy to było zabójstwo?

Minął już miesiąc od wydarzenia, które bardzo poruszyło mieszkańców Brzezinki w gminie Brzeźnica. W niedzielę, 16 października we wsi znaleziono zwłoki 34-mężczyzny. Z nieoficjalnych informacji, które wówczas do nas dotarły, wynikało, że został on brutalnie pobity. Czy zginął na skutek otrzymanych ciosów?

Mężczyzna był dobrze znany w Brzezince, ponieważ swego czasu aktywnie działał w miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dlatego mieszkańców bardzo wzburzyła wieść o jego śmierci, zwłaszcza, że po całej miejscowości szybko rozeszła się wieść o tym, iż prawdopodobnie było to zabójstwo.

Prokurator rejonowa w Wadowicach Marta Łuczyńska przyznaje, że ciało 34-latka nosiło ślady licznych uderzeń, Były one widoczne również na jego twarzy. – Nie jesteśmy jednak w stanie jednoznacznie potwierdzić, czy te obrażenia były bezpośrednią przyczyną zgonu, ponieważ powstały też w czasie, kiedy mężczyzna jeszcze żył (tak zwane zażyciowe). Wynika to z monitoringów, które zostały zabezpieczone do sprawy. Wiemy zatem, że na pewno doszło do jakiegoś zdarzenia przestępczego, ale musimy jeszcze ustalić właściwą kwalifikację czynu oraz skutek tych obrażeń dla życia i zdrowia pokrzywdzonego – tłumaczy prokurator rejonowa.

Pomogą to ustalić wyniki badań histopatologicznych, przeprowadzonych na materiale pobranym podczas sekcji zwłok. - Jeszcze ich nie uzyskaliśmy. Zakład Medycyny Sądowej, który wykonuje te badania, przyśle nam je, gdy tylko będą gotowe – mówi Marta Łuczyńska.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rysiek, 19.11.2022 15:39

Mam nadzieję ,że wypowiedź prokurator jest nieprecyzyjna bo jeśli w tej sprawie nie ustalono jeszcze sprawców spowodowania obrażeń ciała tego strażaka to byłaby porażka organów ścigania . Czy oczekują one na wyniki badań i kwalifikację prawną a nie prowadzą intensywnych czynności wykrywczych ? Treść zarzutów można zmodyfikować ale najważniejsze jest ustalenie podejrzanych ,, jakiegoś zdarzenia przestępczego ,, , tego oczekują obywatele .