reklama

Były burmistrz trafi na ławę oskarżonych

, Na sygnale, Wiadomości, 05.01.2021 09:00, red
Jeszcze przed końcem roku wadowicka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi Wadowic a obecnie radnemu Mateuszowi Klinowskiemu.
Były burmistrz trafi na ławę oskarżonych
To efekt zawiadomienia skierowanego do prokuratury jakiś czas temu przez ekipę nowego burmistrza Bartosza Kalińskiego(PiS).

Chodzi o sytuację z 2018 roku. Przed zakończeniem kadencji, były burmistrz bez przetargu zlecił budowę mostu na rzece Kleczance w Rokowie za 330 tysięcy złotych z budżetu gminy. W miejsce starego mostu powstał więc nowy, ale pojawiają się wątpliwości, czy zgodnie z prawem.


Zdaniem tych, którzy donieśli do prokuratury, pieniądze publiczne wydano bez przetargu, a inwestycja nie posiadała pozwolenia na budowę.

W listopadzie ub.r. prokuratura przedstawiła eksburmistrzowi zarzuty popełnienia przestępstwa zagrożone karą do 3 lat więzienia. Przed końcem roku akt oskarżenia trafił do sądu.

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach oskarża Mateusza Klinowskiego o działanie na szkodę gminy i nadużywanie władzy.

Mateusz Klinowski nie przyznaje się do winy. Odmówił składania wyjaśnień. Przekonuje, że mostek został zniszczony przez wezbraną wodę, a jego odbudowa była konieczna ze względów bezpieczeństwa, czego domagali się jej mieszkańcy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy