reklama
reklama

Burmistrz docenił bohaterskiego strażaka

Na sygnale, Wiadomości, 26.02.2024 16:18,
Dzięki szybkiej i skutecznej akcji ratunkowej przeprowadzonej do czasu przybycia karetki przez druha Artura Bartoszka, chory wciąż może cieszyć się życiem.
Burmistrz docenił bohaterskiego strażaka
Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty docenił druha Artura Bartoszka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalwarii Zebrzydowskiej za wyjątkową obywatelską postawę.

Druh Artur Bartoszek uratował życie jednemu z mieszkańców Gminy, który 17 lutego w wyniku zawału serca stracił przytomność przy Centrum Handlowym w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Krakowskiej. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji ratunkowej, przeprowadzonej w profesjonalny sposób do czasu przybycia karetki, chory wciąż może cieszyć się życiem.

- Przypadek ten pokazał, że każdy z nas może być bohaterem ratując życie drugiego człowieka w najmniej oczekiwanym momencie - podkreślają władze Kalwarii.

Postępowanie w przypadku zatrzymania akcji serca:

Jedynym skutecznym sposobem przywrócenia akcji serca (w warunkach nieambulatoryjnych) jest natychmiastowe przystąpienie do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej w cyklach po 30 uciśnięć i 2 oddechy. Przeżycie pacjenta z nagłym zatrzymaniem krążenia zależy od natychmiastowego podjęcia skutecznej resuscytacji krążeniowo-oddechowe.

źródło: UG Kalwaria Zebrzydowska
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Stankow, 26.02.2024 18:25

Naprawdę? Nagroda pieniężna za udzielenie pierwszej pomocy? Przecież to usankcjonowany prawnie obowiązek każdego obywatela, a zwłaszcza przeszkolonych do tego strażaków. Pomijam fakt, że w całym artykule nie ma ani słowa o ogromie pracy jaki wykonał dyspozytor, Zespół Ratownictwa Medycznego i zespół szpitala.