reklama

Areszt dla seryjnych złodziei. Usłyszeli ponad 50 zarzutów!

, Na sygnale, Wiadomości, 29.09.2022 08:29,
Zatrzymani mężczyźni trudnili się kradzieżami paliwa na stacjach paliw oraz włamaniami do przysklepowych wiat z butlami gazowymi.
Areszt dla seryjnych złodziei. Usłyszeli ponad 50 zarzutów!

Jak informuje policja, przez kilka ostatnich miesięcy na terenie powiatu oświęcimskiego dochodziło do kradzieży paliwa na stacjach paliw, natomiast w ostatnich tygodniach doszło do włamania do przysklepowej wiaty z butlami gazowymi na terenie Nowej Wsi.

Pracujący nad sprawami policjanci z kęckiego komisariatu Policji w wyniku przeprowadzonych wielu czynności wykrywczych oraz wnikliwe przeprowadzonej analizie zabezpieczonych dowodów ustalili, że związek z przestępczym procederem ma dwóch mężczyzn 27 – latek z gminy Kęty oraz 28 – latek z gminy Wilamowice. We wtorek (20.09.2022) tuż po północy policjanci zatrzymali sprawców w Kętach tuż po kradzieży z włamaniem do wiaty z butlami gazowymi. Sprawcy trafili do pomieszczeń dla zatrzymany oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów obaj usłyszeli dwa zarzuty kradzieży z włamaniem do wiat z butlami gazowymi oraz 50 zarzutów kradzieży paliwa na stacjach paliw znajdujących się na terenie Małopolski i Śląska.

Dwa dni później (22.04) podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Następnie trafili przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia podejrzani zostali osadzeni w areszcie śledczym.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci w dalszym ciągu ustalają czy podejrzani mają związek z innymi podobnymi czynami.

Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy