reklama

2000 zł mandatu dla kierowcy ciężarówki, ale to jeszcze nie koniec

Na sygnale, Wiadomości, 27.09.2023 14:55,
Kierowca tłumaczył, że "zabrakło mu czasu pracy" i skorzystał z karty innego kierowcy.
2000 zł mandatu dla kierowcy ciężarówki, ale to jeszcze nie koniec

W poniedziałek (25.09) policjanci z drogówki z Suchej Beskidzkiej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Scania. Za kierownicą pojazdu siedział 43-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego.

Policja informuje, że podczas czynności okazało się, że kierowca nie posługuje się własną kartą. Karta rejestrująca m.in. aktywność kierowcy jak czas pracy i przerwy należała do innej osoby. 43-latek w czasie kontroli tłumaczył policjantom, że zabrakło mu czasu pracy i skorzystał z karty innego kierowcy.

Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 2000 zł, zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące oraz kartę, którą się posługiwał. Dodatkowo policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana Inspekcji Transportu Drogowego celem podjęcia postępowania administracyjnego w stosunku do przedsiębiorstwa realizującego transport, którego czekają podobnie jak nieuczciwego kierowcę, konsekwencje finansowe.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy