reklama

Znowu ciemności na rondzie. Od 3 miesięcy nie naprawiono oświetlenia!

MAGAZYN, Wiadomości, 13.02.2021 09:30, PG
Pozostałość po wypadku drogowym, który miał miejsce trzy miesiące temu.
Znowu ciemności na rondzie. Od 3 miesięcy nie naprawiono oświetlenia!

W listopadzie ubiegłego roku ul. Kęckiej w miejscowości Bielany (gmina Kęty) doszło do wypadku z udziałem pijanego kierowcy. W wyniku wypadku, który miał miejsce na rondzie zniszczone zostało oświetlenie.

Od tej pory minęły już 3 miesiące, a oświetlenie nie zostało naprawione. Widoczność tam jest bardzo słaba i jest niebezpiecznie. Za drogę odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich z Krakowa. Jak dowiadujemy się od Dawida Glenia z ZDW w Krakowie, obecnie zarząd ustala sprawcę tego zdarzenia i w najbliższym czasie latarnie zostaną naprawione. Zazwyczaj za oświetlenie odpowiada gmina ale w tym przypadku jest to sprawa województwa.

Na drodze wojewódzkiej nr 948 Kęty - Oświęcim regulanie często dochodzi do różnych kolizji. Zdarza się, że kierowcy w nocy pędzą ciemną drogą i po prostu nie zauważają ronda.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mirek, 13.02.2021 11:35

jeżdżę dużo samochodem, często gdzieś dalej niz np pow.oświęcimski. No i zauważam, że te nasze ronda, wysepki na środku drogi są po prostu słabo oznaczone i słabo widoczne. Dlaczego strzałki skośne w prawo/lewo dół nie są migające !! To jest normaaaaalne oznaczanie własnie takich miejsc !! Tylko jedno nowe skrzyżowanie, tzn Tarniówka i na Osiek, ma właśnie migające strzałki - pozostałe żadne nie mają (+ ronda)!! Nowe inwestycje, a kompletnie o tym nie pomyślano !! Myślę, że gdyby były właśnie te znaki podświetlane i migające - to 95% tych "wjazdów" na rondo czy wysepki na środku drogi nie byłoby !!