Po przerwie ruszają kina w Kętach i Wadowicach

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.02.2021 08:15,
Pierwsze seanse już w piątek.
Po przerwie ruszają kina w Kętach i Wadowicach

Po kilkumiesięcznym zamknięciu kino Centrum w Wadowicach powraca do gry już 12 lutego z przedpremierowymi i głośnymi tytułami.

W wadowickim kinie od lat hucznie obchodzone jest Święto Zakochanych. Mimo pandemii koronawirusa, również w tym roku uda się wyświetlić specjalne seanse walentynkowe wraz z niespodziankami. 14 lutego w kinie Centrum, na dwóch przedpremierowych seansach, wyświetlony zostanie film „Palm Springs”. Jest to komedia idealna na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu. Tytuł otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów i zebrał świetne recenzje krytyków.

Oprócz, walentynkowych propozycji, w repertuarze kina znalazła się animacja dla najmłodszych widzów „Wiking i magiczny miecz” oraz polski film obyczajowy „Polot” z Maciejem Musiałowskim w roli głównej.

Wszystkie pokazy odbędą się przy zachowaniu aktualnych obostrzeń sanitarnych.

Działalność wznawia również kino kina w Domu Kultury w Kętach. Pierwsze seanse już 13 lutego. Repertuar na stronie: https://domkultury.kety.pl/kino


REPERTUAR Kina w Wadowicach: 12 - 18 lutego 2021

___________________________________________

Film w polskiej wersji językowej – dubbing – 2D

WIKING I MAGICZNY MIECZ

12 lutego, godz. 17:00
13
lutego, godz. 17:00
14 lutego, godz. 15:00
15
lutego, godz. 17:00
16
lutego, godz. 17:00
17
lutego, godz. 17:00
18
lutego, godz. 17:00

Animacja, prod. Belgia, Francja, Niemcy, reż. Eric Cazes, czas 77 min. b.o.

Wigi jest synem wodza wikingów mocarnego Halvara. Na skutek złowrogiej klątwy, mama Wigiego zmieni się w złoty posąg. Dzielny chłopak kompletuje załogę, która wyruszyć ma na poszukiwania magicznej wyspy. Według legendy tylko tam można odczynić czar i przywrócić mamie jej dawną postać. Wigi, jego dzielny tatko Halvar i kudłata drużyna walecznych wikingów będą musieli zmierzyć się z potężnymi falami, wrednymi stworami i wyjątkowo bezczelnym wrogiem, który podąża za nimi wiosło w wiosło. Stawką okaże się nie tylko dobro kochanej rodzicielki, ale los całego plemienia.

Bilety 2D: 17 (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 (KDR)
___________________________________________

Film opowiadający o wkraczaniu w dorosłość, realizacji marzeń oraz przyjaźni wystawionej na próbę
POLOT

12 lutego, godz. 19:00
13
lutego, godz. 19:00
14 lutego, godz. 17:00
15
lutego, godz. 19:00
16
lutego, godz. 19:00
17
lutego, godz. 21:00
18
lutego, godz. 19:00

Obyczajowy, prod. Polska, reż. Michał Wnuk, wyk. Maciej Musiałowski, Eryk Kulm Jr, Tomasz Włosok, Andrzej Konopka, czas 90 min, od 15 lat

Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach?

Bilety 2D: 17 (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 (KDR)
_____________________________________________

Pokazy przedpremierowe!

To jeden z tych filmów, które chce się oglądać bez końca – w kinie, z przyjaciółmi lub z ukochaną osobą!

PALM SPRINGS

13 lutego, godz. 21:00 – seans przedwalentynkowy

14 lutego, godz. 19:00 i 21:00 – seanse walentynkowe

Komedia, prod. USA, reż. Max Barbakow, wyk. Andy Samberg, Cristin Milioti, J.K. Simmons, Peter Gallagher, czas 90 min, od 15 lat

Beztroski Nyles i zadeklarowana singielka Sarah poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

Bilety: 14 zł (ulgowy), 17 zł (normalny), 12 zł (grupowy)

_________________________________________________

środAwisko 19:00

Zdobywca Złotych Lwów na FPFF w Gdyni 2020 za najlepszy film!
animacja Mariusza Wilczyńskiego z muzyką Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout

ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA

17 lutego, godz. 19:00
animacja, prod. Polska, scen. i reż. Mariusz Wilczyński, czas 88 min. od 15 l.

Przepełniony czułością dialog z duchami, blues na cześć przyjaźni, pieczołowite wskrzeszanie: ludzi, miejsc, dialogów, neonów, dźwięków, a nawet smużki papierosowego dymu. Autobiograficzny, przywołujący atmosferę peerelowskiego dzieciństwa i dorastania w potransformacyjnej, nabierającej kolorów Polsce film łączy poezję z surowym realizmem, żywych ze zmarłymi, nostalgię z godzeniem się ze stratą.

Pokazywany premierowo na Berlinale i wyróżniony na festiwalu w Annency „Zabij to…” może również poszczycić się obsadą, jakiej nie miała żadna polska produkcja. Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustawa Holoubka, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska. Wielu z nich autor zdążył nagrać w ostatniej chwili.

Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm.

Bilety: 10 zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy