reklama

Tablice na przystankach już świecą

Gospodarka, Wiadomości, 16.02.2021 13:00,
Po kilkudniowych testach tablice zostały uruchomione.
Tablice na przystankach już świecą
Na 14 przystankach i na dworcu autobusowym w Andrychowie zamontowane zostały ledowe tablice z tzw. systemem dynamicznej informacji przystankowej. Kosztowało to prawie 900 tys. zł.

Na tablicach zamieszczane są informacje o godzinie odjazdu autobusu. Taki system funkcjonuje w dużych miastach, w Bielsku-Białej czy w Warszawie.

Po nowych wiatach przystankowych, monitoringu przystanków, to kolejne nowość dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Andrychowie.

Czy tablice pokazują prawidłowe godziny odjazdów? Będziemy to sprawdzać. Wiadomo, że od kilku dni cały system jest testowany. Tablice są skorelowane z systemem GPS w autobusach, więc teoretycznie wszystko powinno być w porządku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 19.02.2021 09:42

Uwaga ! W związku z odkryciem przez komentatora bracki7 jednej z tajemnic andrychowskiego Internetu, skrywającej przerażający fakt, iż radny Kubień, to tak naprawdę Doktor Jekyll, a komentator Żakolog to przerażający Mr Hyde, oświadczam jako pan Hyde, iż wreszcie zamierzam kupić sobie nową lodówkę na raty, których zabezpieczeniem będą comiesięczne diety radnego Kubienia – spokojnie panie Krzysztofie, to nie będzie jakiś lodówkowy full wypas, ale też nie jakieś pierwsze lepsze badziewie. Ponieważ noblesse oblige, i nie mogę ryzykować, aby w przyszłości radny Prus zarzucił mi, to znaczy Panu stwierdzenie - „coś ty Żakolog za lodówkę kupił, patrz ty bido jaką lodówkę ma nasz burmistrz. Jego lodówka robi poranną kawę, a on sam podczas jej konsumpcji ogląda na lodówkowym monitorze obraz z urzędu i rozstrzyga, czy dziś jechać do roboty, czy też tradycyjnie pozostać w Krakowie”. Dlatego zobowiązuję radnego Kubienia do aktywnego uczestnictwa w sesjach RM i odkładania diet na wiadomy cel – czyli, w celu zaspokojenia wszystkich wartości radnego Prusa, jakie tenże radny posiada !

FeelFree, 18.02.2021 15:05

https://naszkrakow.com.pl/2021/02/18/krzysztof-kubien-samorzady-moga-sie-zadluzac-ponad-miare/

FeelFree, 18.02.2021 15:04

W związku z tym, że Zakolog to podobno Kubień, przynajmniej wg osoby o nicku: bracki7 to wklejam link do analizy. Świeżutki.

Zakolog, 18.02.2021 14:43

@FeelFree Szczerze mówiąc mam ją na półce, nawet coś tam przeczytałem, ale nie specjalnie mi podeszła. No ale dla naszych wyznawców Wielkiego Brata, to jest lektura obowiązkowa – ciekawe czy nasi adwersarze już ją przeczytali oraz zapoznali się, z koniecznym w ich przypadku komentarzami przewodniczącego Romana, co do jej treści.

Zakolog, 18.02.2021 14:28

@beskidmaly - ty mój komentatorze od kota i ogona. Mam pytanie, ale wpierw jego opis. W tak zwanej wycenie linii przesyłowych, jej autor przyjął prognozę różnych danych. I tak dla przykładu stopę redyskontową określił na poziomie 2,5% i to pod koniec marca 2020 kiedy już był ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego i ówcześnie ta stopa wynosiła 1,5%, a Rada Polityki Pieniężnej chwilę później skorygowała wyobrażania naszego rzeczoznawcy do poziomu 0.11% i z dużym prawdopodobieństwem ta wartość utrzyma się w dającej się przewidzieć przyszłości. I teraz zapowiadane pytanie. Jak uważasz czy prezes Mirek powinien żądać aktualizacji tej i podobnych wielkości, czy raczej powinien odpuścić i nie męczyć za bardzo pana rzeczoznawcy ? Dodam jeszcze tylko, iż przy szacowanym i to szacowanym przez naszego Burmistrza rynku dla AEC, wartości 200 milionów rocznie bańka wte, czy wewte nie powinna mieć znaczenia, bo andrychowianie i tak to kupią w ciemno.

FeelFree, 18.02.2021 14:22

@Zakolog. Pojęcie myślozbrodni zostało użyte niestety bardzo trafnie, obawiam się jednak czy termin zostanie znaczeniowo i kontekstowo należycie odebrany. Obserwując aktualne przemiany społeczne wątpię. To nie jest też książka, którą wszyscy obywatele Polski przeczytali i odnieśli skutecznie do tego co dzieje się z nami obecnie. A wielka, wielka szkoda.

Zakolog, 18.02.2021 13:55

@bracki7 - Profilerem FBI to Ty na pewno nie zostaniesz, wykładowcą logiki w andrychowskich podstawówkach również nie – ponieważ ignorujesz logiczną możliwość plucia deszczówką. Ale tu na forum jeszcze masz szanse. Tu możesz pluć do woli, pod warunkiem, że nie obryzgasz grupy trzymającej wadzę, bo wtedy popełnisz myślozbrodnię, po której będziesz musiał składać pisemną samokrytykę.

FeelFree, 18.02.2021 12:17

@bracki7. Wadowice też nie są dobrym przykładem, na dobrze zarządzane miasto. Proponuję przejechać się choćby do np. Świdnika, a potem zapoznać się z historią miasta i aktualnym stanem jego budżetu i sposobem zarządzania. I przeciwnie właśnie mi o to chodzi o to, żeby nie równać w dół. A inwestycje są oczywiście bardzo potrzebne gminie, ale trafione i takie na jakie nas stać. I wykonywane z poszanowaniem środowiska, mieszkańców i uwzględnieniem ich wpływu na przyszłość i z używaniem wiedzy, ale nie tylko swojej bo nikt nie jest omnibusem. Tylko z zasięganiem opinii ekspertów i liczeniem się ze zdaniem osób mających inne zdanie. A nie z używaniem władzy tylko po to aby postawić na swoim i pokazać, że jak się uprę to zrobię i tak jak chcę, choćby nie wiem co. Nie wszystko co nazwiemy inwestycją, czyni ją inwestycją tylko z powodu nadanej przez kogoś takiej nazwy. Wzięcie dużych kredytów na źle wybrane wydatki to nie inwestycja, tylko często blokowanie rozwoju miasta na wiele lat. Kosztowne zabawki i pokazówki, oraz ukłony w stronę niektórych obywateli tego nie zmienią, leczy raczej mają to tylko ukryć, lub coś innego. Aktualne fantazje burmistrza o autobusach na wodór to jego fantazje, w tym widać czego chce. Pierwszej instalacji w Polsce itd. Są to piękne fantazje, i jestem za, ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę aktualne realia. Elon Musk ryzykuje swoje pieniądze, a wójtowie nasze wspólne; to jest ta drobna różnica. Na ten moment to 3 gminy w Polsce myślą o tym w miarę poważnie, a przynajmniej tak deklarują. Zastanówmy się dlaczego. Proponuję nie klaskać tylko dlatego, że z uśmiechem na twarzy wódz przedstawił nam kolejny pomysł. Tylko z zaangażowaniem przemyśleć wszystkie za i przeciw. Z jak najszerszym udziałem wszystkich samorządowców i obywateli. Dobry pomysł się obroni. A zły, oby upadł. Nie chciałbym, żeby PiS rządził miastem, lecz związani z tym miastem konkretni mądrzy radni i burmistrzowie, dbający na pierwszym miejscu o dobro wszystkich obywateli, a nie tylko niektórych wyborców i tkwiący w przewlekłych układach powiązań, zaszłości, zobowiązań i przekonanych o swojej nieomylności. Pozdrawiam.

FeelFree, 18.02.2021 11:39

@Archanioł Michał. Przedstawiłeś właśnie skondensowane i celne podsumowanie sposobu zarządzania gminą i stosowanych metod inżynierii społecznej plus działanie andrychowskich mechanizmów używania czwartej władzy. Oczywiście za chwilkę możesz również zostać nazwany hejterem, albo Kubieniem, pisowcem, albo jeszcze gorzej, ale to pewnie już wiesz...

Archanioł Michał, 18.02.2021 11:29

Nie wygląda to dobrze ba wygląda to bardzo źle. Kosztowne zabawki - tablice ( ile będzie kosztowało ich utrzymanie) , zasłona dymna - spalarnia nie wystarcza dla przykrycia interesu ciepłowniczego więc Zdzisiek spuszcza ze smyczy psy. Jeden mąci w głowach - odwraca kota ogonem, drugi szczeka. Oj źle to widzę. "coście skurwysyny uczynili z tą krainą" śpiewał Kazik na początku lat 90-tych. Ciągle aktualne.

FeelFree, 18.02.2021 10:12

@beskidmaly. Czy lepiej kupić, czy dzierżawić to zawsze należy policzyć. Bardzo różnie wychodzi. To tak ogólnie. Miałem nadzieję, że napiszesz jak jest w tym wypadku jeśli masz taką wiedzę. W tej konkretnej kwestii. Wątpię natomiast aby wielu osobom chciało się poświęcać czas na przeglądanie BIP-ów itd. Ale oczywiście nie musisz nic więcej pisać. Uważasz, że zastawianie majątku wartego 28 mln jest w porządku dla zabezpieczenie kredytu na 10 mln? To jedno pytanie. A drugie, czy te linie są warte 1,2, czy 8 milionów? To akurat ważne dla podatników, czyli Andrychowian, których te problemy dotyczą i będą dotyczyć, nawet gdy przestaną już dotyczyć osób, które biorą udział w ich generowaniu i rozwiązywaniu. I dla wiarygodności władz miasta. Chyba, że jej na tym nie zależy, ale to z kolei pokazuje sposób traktowania obywateli.... Potrzebni są przy wyborach, a potem najlepiej

bracki7, 18.02.2021 09:40

Generalnie wstyd mi, jak czytam wasze komentarze. Tyle hejtu i jadu, prócz tvpis, dawno nie widziałem. Ale to znamienne, że ludzie, którym blisko jest do partii rządzącej, potrafią tylko pluć jadem i jątrzyć, chociaż sami nie mają NIC do zaoferowania.. I nawet pewnie ten komentarz będzie tylko przyczynkiem, do jeszcze większej ilości jadu.. bo jak mawiała moja mama, to są ludzie, którym jak spluniesz w twarz, to powiedzą, że deszcz pada.. tak sobie myślę, że wcale bym się nie zdziwił, gdyby pod nickiem żakolog, nie krył się złotousty radny Kubień .. A wracając do przystanków i nie tylko, codziennie jeżdżę do Wadowic do pracy, i widzę ogromną różnicę w prowadzeniu miasta tam i tutaj. Tam rządzi religia i wazeliniarstwo do pisu. U nas raczej gospodarka i ekonomia. I dla zwykłego szaraka to widać. Nie chciałbym widzieć miasta rządzonego przez żakologa, Kubienia, czy innych oszołomów z pisu.. Pewnie najpierw powstałby trzeci kościół na Górnicy, potem pewnie znaleźliby miejsce dla czwartego.. Wstrzymano by wszystkie inwestycje, pewnie byśmy płacili jako miasto kary za niewykorzystane dotacje unijne, bo taką pogardę żywi pis do UE. A potem to już by jakoś leciało, w dół, bo u was to zawsze równia pochyła.. ech.. szkoda gadać.

beskidmaly, 18.02.2021 09:32

Zakolog i Feel/Free firma ktorej jest linia jest od dawna znana i wartosc tez jest znana juz od ubieglego roku Cena zakupu ustalona, .Wasze zrodla informacji wam nie przekazaly = ojoj. Mysle ze lepiej kupic na wlasnosc linie przesylowe niz placic za nie dzierzawe .

FeelFree, 18.02.2021 09:05

W kwestii odwracana kota ogonem. A gdzie był ten niewiarygodnie gospodarny i przewidujący przyszłość lepiej niż wróże burmistrz Żak, gdy firma, której zalegał pieniądze właściciel siłowni przejmowała linie? Nic o tym nie mówił głośno, nie wiedział? był bierny? A cóż to za firma była? Pozdrawiam.

Zakolog, 18.02.2021 08:38

@beskidmaly - Cześć, jesteś najlepszym komentatorem drugiej strony, który posiada umiejętność odwracania kota ogonem. Pełna zgoda, właściciel linii nie musi prowadzić działalności, ponieważ za pieniądze mieszkańców robi to za niego prezes Mirosław, realizujący strategię burmistrza Żaka. Właścicielowi linii spokojnie wystarcza renta dzierżawna, która umożliwia nieprowadzenie działalności i generowanie kosztów. Idea zawarta w tym rozwiązaniu dodatkowo premiuje właściciela linii, ponieważ z każdą kolejną ratą rośnie wartość tych linii i jak osiągnie akceptowalną przez jej właściciela wartość, to on wyznaczy Mirkowi datę i cenę jej zakupu.

beskidmaly, 17.02.2021 20:29

Zakolog - wlasciciel linii przesylowych nie musi prowadzic dzialalnosci na liniach bo on nie ogrzewa mieszkan w miescie .ale linie te sa konieczne dla cieplowni bo bez nich miasta nie ogrzeja. Wystarczy ze ktos inny kupi chociaz czesc tych linii to cieplownia bedzie musiala dzierzawic te linie i placic tyle ile zarzada wlasciciel bo nie bedzie innego wyjscia.Teraz tez placa dzierzawe za te linie. Pozdrawiam.

Zakolog, 17.02.2021 19:00

@beskidmaly - Jeśli właściciel linii przesyłowych nie prowadzi na nich działalności gospodarczej im przypisanej, to właściciel gruntu po którym biegną te linie, może nakazać usunięcie ich, na kosz właściciela tych linii. W praktyce właściciel linii może uważać się za szczęściarza, w przypadku gdy właściciel gruntu zgodzi się pozostawić je na swoim terenie. Wiedziałeś o tym, czy raczej mam Ci zacytować odpowiednie artykuły i paragrafy z Kodeksu cywilnego ?

Zakolog, 17.02.2021 18:58

@FeelFree -Również mam nadzieję, że radny Krzysztof, nie tylko poinformuje mieszkańców o problemie, ale również go analitycznie pogłębi. W oczekiwaniu na przetworzone już informacje od Krzyśka, zwrócę tylko uwagę na pewien paradoks Mirkowej wyceny. Mały Mirek nie tylko zamówił wycenę, ale także przekazał podstawowe do niej dane, co skwapliwe zaznaczane jest w tekście przez rzeczoznawcę. Paradoks polega na tym, że Mirek wykazał przychody za okres jesienni i zimy, gdyby przekazał te same dane za okres wiosna lato, to wartość tych samych linii można by kupić za jedną czwartą wykazanej przez rzeczoznawcę ceny. Mam nadzieję że fachowcy z urzędu bezzwłocznie obalą moje twierdzenia. I to zanim radny Kubień obali ich.

FeelFree, 17.02.2021 17:52

@Zakolog. Twój wywód wydaje mi się logiczny, ale podejrzewam, że nie znamy wszystkich zmiennych w tym równaniu, a nawet nie wiemy ile tych zmiennych jest. Może Pan Kubień by nas oświecił nieco bardziej, albo ktoś lepiej zorientowany? Jeśli to jednak prawda, to proponowaną formę zabezpieczenia kredytu uważam za skandaliczną.

FeelFree, 17.02.2021 17:45

@beskidmaly. Jeśli ktoś pisze głupoty, zawsze można je sprostować dzieląc się swoją wiedzą. Pisanie tu nie wymaga pisemnej zgody wójta, ani przewodniczącego rady kierowców. Z resztą, część wpisów służby właśnie temu, żeby wywołać kogoś do odpowiedzi, co się też właśnie stało. Dziękuję w imieniu swoim i Andrychowian. Odnośnie aktualnie wywołanego tematu obocznego, czyli problemu linii przesyłowych to trochę mi ta historia przypomina kierowcę, który chciał sobie kupić samochód, mimo, że mógł trochę poczekać i zdobyłby go w inny sposób. (Pytanie na odrębny wątek, czy aby na pewno tego auta potrzebował i po co ono mu faktycznie było.) A teraz ten kierowca jest zdziwiony, że to trzeba paliwo kupować, olej lać, remont silnika zrobić, o blacharkę zadbać, tłumik wymienić. A w ogóle to fajnie by było mieć kawałek własnego asfaltu, bo za jazdę po prywatnej obwodnicy trzeba płacić myto. I kredyt na to potrzebny jest kolejny i kolejny, bo poprzedni w całości poszedł na autko. I nikt kredytu przyznać nie chce bez zabezpieczenia sowitego. No banksterzy dbają o swój mega-biznes i tyle. Tylko czy ten kierowca jest aby na pewno roztropny, że zastawia swój nowy dom na poczet kredytu na te wydatki? Więdząc, że auto warte 80 tysięcy, kredytu trzeba 100 tysięcy, a dom w hipotekę warty jest 800 tysięcy. Wątpliwości w tej sprawie, lub alternatywną wersję tłumaczenia z chęcią -jak mniemam- wyłuszczy Zakolog. Może będzie mniej aluzyjne, bardziej dosadna, lub nawet wulgarna, bo Zakolog ma wątpliwości czy aut należało kupować... Aha. Ja się nie znam i danych mam zbyt mało, ale polecam Tobie i innym zainteresowanym osobom z kręgów wokół zamku Drekemore zapoznanie się z brzmieniem art. 304 § 2 KPK. Bywaj. Pozdrawiam. Toadie czy Tołdi - jak wolisz. P.S. Czekam z niecierpliwością na Twój kolejny wpis, podbijam pytanie Zakologa.

Zakolog, 17.02.2021 15:35

@FeelFree - Oczywiście to był test badawczy, dzięki za jego optymalizację i uszczegółowienie grupy kontrolnej, wyniki już są nam znane, więc nie będę ich omawiał. Natomiast przy zapoznawaniu się z tym przetargiem pana Mirka, w Jego papierkach odkryłem, iż duży Mirek wsadził na konia tego małego Mirka. A ponieważ jestem bardzo empatyczny – co zapewne potwierdzisz, chcę w tym miejscu ostrzec tego mniejszego. Otóż zakładam, że pomimo takiego obowiązku mały Mirek nie przeczytał tak zwanej wyceny nieruchomości i brnie w otchłań. Gdyby prezes Mirek przeczytał i znał się choć trochę na ekonomi oraz na podstawach matematyki, to ten papierek od razu wylądowałby w koszu, albo na miedzianym czółku dużego Mirka. A teraz do rzeczy. Wycena wartości sieci przesyłowej – tylko wybrane zagadnienia. Rozdział 6 Analiza rynku – czytamy: Ustalono, że brak jest rozwiniętego rynku wtórnego takich urządzeń, który pozwalałby na porównanie cen sprzedaży urządzeń, i dalej:... sprzedaż urządzeń używanych (na tym rynku ) jest znikoma i trudna od określenia. Ten akapit ma za zadanie eliminacje podstawowej metody wyceny jaką jest porównanie. Dlatego w dalszej części czytamy, iż autor opracowania mógł się jedynie oprzeć na metodzie zysków kapitałowych. Czyli wartość przyszłych dochodów z sieci, dziś określa wartość tej sieci. Ta metoda jest o tyle w tym przypadku niewłaściwa, ponieważ dotyczy rynku regulowanego, zależnego od zmian w prawie państwowym i co gorsze w prawie UE, a nawet co najgorsze od dyrektyw, czyli prawa pochodnego UE. Ten problem wartości wyceny, jak sądzę zauważyły banki, żądając prawie czterokrotności zabezpieczenia kredytu, tzn. 30 baniek z pływalni plus 7,5 bańki wartości ACE. Według bankowych analityków te sieci przesyłowe, rynkowo są gówno warte, a jeśli już to nie 8,5 miliona, tylko zaledwie dwa miliony i to w przypadku jeśli będzie prowadzona na nich działalność. A tak z ciekawości panie Mirku, ile obecnie z zysku firmy przeznacza Pan na dzierżawę tych sieci, a ile burmistrz Żak ściąga dla gminy od ECA za służebność przesyłu – wie Pan, to proszę się z nami tą wiedzą podzielić.

beskidmaly, 17.02.2021 15:04

FeelFree jak nie posiadasz wiadomosci na dany temag to nie pisz glupstw. Linie przesylowe byly wlasnoscia Elektro cieplowni. Zostaly przejete przez firme ktorej wlasciciel siłowni zalegal pieniadze i od tej firmy AECC chce odkupic linie , bo jezeli kupi kto inny to bedzie trzeba placic dzierzawe chcac przesylac cieplo.A za darmo to mozna wiesz co ,,,, jak linie sa wlasnoscia prywatnej firmy.

FeelFree, 17.02.2021 01:01

Nominację do srebrnej czcionki otrzymuje epigram: "Moi radni jak będę chciał, to mi przegłosują nawet zaćmienie Słońca." Pozdrawiam. Książe Sigmund Igthorn - władca Drekmore.

FeelFree, 17.02.2021 00:54

"AECC, inwestujemy Twój kredyt w naszą przyszłość."

FeelFree, 17.02.2021 00:50

W związku z tym kolejne propozycje aforyzmów: "Zaciągał Mirek kredyt razy kilka, pociągną w końcu i Mirka. "

FeelFree, 17.02.2021 00:46

@Zakolog - nie chciałbym się powtarzać, ale rozumiem Twoje słuszne, choć nie-święte oburzenie. Więc tym razem tylko kilka pytań, które mogą służyć Tobie, czy innym czytającym za wskazówki. Czy, którykolwiek radny poniósł konsekwencje słów wypowiedzianych podczas sesji? Czy którykolwiek radny poniósł konsekwencje za głos na tak, na nie, wstrzymanie się od głosu, lub nieobecność na sesji, lub złamanie statutu, lub za niedopuszczenie innych radnych lub obywateli do głosu? Czy którykolwiek wójt poniósł konsekwencje za którąkolwiek ze swoich dotychczasowych decyzji lub brak odpowiednich w odpowiednim czasie? Czy ktokolwiek z Andrychowian coś zrobił aby ten stan, na który się słusznie oburzasz zmienić? Czy ktoś zrobił coś więcej niż napisanie komentarza lub komentarzy w bulwersującej ją lub jego sprawie? Odnośnie kredytu pytam: czy zastawianie krytego basenu za ponad 28 mln w celu uzyskania 10 mln kredytu z banku to przykład dobrego gospodarowania majątkiem gminy? Pytania raczej do Pana Krzysztofa Kubienia: czy powiadomił organ nadzorczy? czy wysłał zaproszenie do gazet ogólnopolskich? do redakcji odpowiednich programów TV? Czy wszyscy radni wiedzą w czym biorą udział? Bo wpis na Fb, choćby jak medialny nie był, nic realnie nie wnosi do zmiany naszej lokalnej rzeczywistości, chociaż jest oczywiście potrzebny.

Zakolog, 16.02.2021 23:10

@FeelFree - Przeczytałem świeży wpis radnego Kubienia i te inwestycje kubaturowe w postaci wiat przystankowych, to nawet nie jest mały pikuś. Prawdziwe pieniądze robi się na kryzysach energetycznych. Właśnie się dowiedziałem, iż prezes Mirek w imieniu mieszkańców, którzy są właścicielami prowadzonej przez niego firmy, zamierza zaciągnąć 10-milionowy kredyt, na zakup przebiegających po terenach gminnych lub będących w administracji gminnej linii przesyłowych. W pewnym skrócie chce kupić coś, co zgodnie z polskim prawem mógłby mieć za darmo. I teraz mam pytanie, trochę emocjonalnie zadane, bo nie dam rady się powstrzymać. Czy te debile z rady biorą prywatne wziątki, czy też są kurwa tak debilni, że za darmo będą siedzieć i to w trybie dożywotniego ostracyzmu ?

FeelFree, 16.02.2021 21:46

Można też zamówić na wzór generatora obostrzeń ( swoją drogą polecam koronawirus.lol ) zlecić zamówienie generatora przestróg dla Obywateli. Hasła na jutro mogłoby brzmieć: "Kto się śmieje z Kima, tego jutro ni ma." na przemian z aforyzmem dla osób, które nie doceniłyby głębokości tej aluzji: "Kto się śmieje z Żaka, nie dostanie Tik-Taka."

Skalpel, 16.02.2021 20:42

Wyświetlany napis na Batorego "Autobus odjedzie za 3 lata, 5 miesięcy, 2 dni, 7 godzin i 25 minut"

Zakolog, 16.02.2021 15:18

@tomekx - Najbardziej lubię tę sentencję: „Dziś rozmawiamy z leśnikami o „Pańskiej Górze”, tak samo merytorycznie, jak wczoraj z geologami o „Strefie”. Sądzisz, że ta myśl ma szansę na godzinę 12.00 w prime time ?

FeelFree, 16.02.2021 15:16

"Przechodniu, niewolniku długu Gminy, pomnij przy wyborach na Tomanidesa czyny."

FeelFree, 16.02.2021 15:13

Konkurs na epigramy dedykowane andrychowskim tablicom wielofunkcyjnym uważam za rozpoczęty...

tomekx, 16.02.2021 14:40

codziennie o pełnej godzinie na tablicy będą zamieszczane złote myśli i przesłania burmistrza Tomasza Żaka do mieszkańców.Pasuje?

Zakolog, 16.02.2021 14:19

Czy te tablice są wielofunkcyjne ? Czy będą wyświetlać słynny epigram Tomanidesa z Krakeos - O cudzoziemcze, powiedz Andrychowianom, że wierni ich prawom, tu wybudujemy zakład termicznej utylizacji odpadów, a nie spalarnie.