reklama

Tak wyglądał nieistniejący już budynek na stacji Kęty Podlesie [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 11.02.2021 20:25, PG
Niektórzy kęczanie mają z tym miejscem sentymentalne wspomnienia.
Tak wyglądał nieistniejący już budynek na stacji Kęty Podlesie [FOTO]

Jak już pisaliśmy kilka dni temu wyburzono stary budynek na przystanku kolejowym Kęty Podlesie (linia 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko - Biała Główna).

- Ciekawy budynek pochodzący najwcześniej z końca XIX w. z ciekawym murem pruskim był wizytówką tej kąpielowej, rekreacyjnej dzielnicy Naszego średniowiecznego miasta. To tu szukający oddechu od zgiełku rozwijających się miast szukali spokoju i odpoczynku. Mieszkali w hotelu Seibotha, chodzili na tańce i małe co nieco do gospody Pierkla i zażywali orzeźwiających kąpieli w pobliskiej Sole. Wszak to było słynne zdrojowisko. – czytamy na facebookowej stronie "Kęty historycznie".

Budynek dworca na stacji Kęty Podlesie został sprzedany przez PKP S.A. w 2018 r. To właśnie aktualny właściciel zlecił wyburzenie budynku. Na przystanku kolejowym postawiono nowe wiaty.

Tak stacja Kęty Podlesie została uwieczniona na starych pocztówkach (źródło: facebook Kęty historycznie).


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy