reklama
reklama

Proboszcz zostaje, ale już kto inny będzie kierował parafią

MAGAZYN, Wiadomości, 15.02.2021 16:20, PG
Ksiądz Tadeusz Kasperek proboszczem w parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach był 27 lat.
Proboszcz zostaje, ale już kto inny będzie kierował  parafią

W niedzielę (14.02.) w parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach odbyło się uroczyste podziękowanie dotychczasowemu proboszczowi księdzu Tadeuszowi Kasperkowi za jego posługę. W administrowaniu parafią zastąpił go ksiądz Jan Dziubek.

Urodzony w 1952 roku w Bielsku Białej Ksiądz Tadeusz Kasperek proboszczem tej parafii był od 27 lat.

Święcenia kapłańskie otrzymał w 1977 roku. Wcześniej, w latach 1977 - 1980 był wikariuszem parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Bielsku Białej Komorowicach. Następnie w latach 1980 - 1988 pracował jako wikariusz w parafii św. Jadwigi w Krakowie - Krowodrza. W roku 1988 został mianowany v-ce rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, gdzie pełnił tę funkcję do 1993 roku, kiedy przeniósł się do Wadowic. Teraz powodu stanu zdrowia nie jest już wstanie kierować parafią. Proboszcz pozostanie w Wadowicach, a jego obowiązki jako administrator parafii będzie pełnił ksiądz Jan Dziubek.

Ksiądz mgr Jan Dziubek, który od teraz administruje tą parafią, urodził się w 1969 roku, święcenia kapłańskie otrzymał w 1994 roku. Dotychczas był proboszczem parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Krzczonowie w dekanacie Pcim w Archidiecezji Krakowskiej.

foto: facebook parafia św. Piotra Apostoła w w Wadowicach

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 18.02.2021 10:08

https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/burmistrz-goleniowa-chce-referendum-w-sprawie-odwolania-samego-siebie,255919.html

FeelFree, 18.02.2021 10:08

A w kwestii honoru. Da się? Da się.. link w następnym poście.

FeelFree, 16.02.2021 13:39

ʕ•ᴥ•ʔ

FeelFree, 16.02.2021 12:55

"Najłatwiej oczywiście zwalić wszystko na diabła i powiedzieć, że to on osobiście jest odpowiedzialny, że zło wstrzykiwane jest naszemu gatunkowi przez jakieś osobowe Belzebuby. Mnie się zdaje, że ono jednak siedzi w nas i że całkowicie go usunąć nigdy nie zdołamy."

FeelFree, 16.02.2021 12:52

@Zakolog. Ta klasyfikacja jest świetna. Mimo, że jest jedynie wytworem marzeń sennych Ijona Tichego. Bardzo dobrze może służyć do ilustracji opcji mizantropijnego podejścia do naszego gatunku, co może być bardzo pożyteczne podczas pracy nad sobą i refleksji nad tym co robimy z naszą Ziemią oraz zamieszkującymi ją istotami. Do przemyślenia jacy moglibyśmy być, a jacy niestety jesteśmy... Taki kolejny punkt widzenia, nieco przerysowany i inteligentnie absurdalny, ale wielce wartościowy moim zdaniem. W związku zaś z tematem artykułu, żeby się utrzymać blisko wątku i narracji cytat. Nie będę się wygłupiał, będzie coś z Lema oczywiście (ale tylko do końca tygodnia).

Zakolog, 16.02.2021 11:38

@FeelFree - Nie znałem tej systematyki, ale po zapoznaniu się, stwierdzam, że znacznie lepiej opisuje omawiany przez nas przypadek, niż ta staroświecka stworzona przez pana Darwina. Co do Pfizera, zamiast kompleksów immunologicznych, może wystąpić syndrom naszego lokalnego Billa Gatesa, a tego nie da się leczyć i do tego budowanie odporności trwa latami.

FeelFree, 16.02.2021 01:16

@Zakolog. Tak z czystej ciekawości to chodziło Ci o Monstroteratum Furiosum wg klasyfikacji z Teratologii Galaktycznej Grammplussa i Gzeemsa? Bo jeśli tak to chciałem tylko zaznaczyć, że w końcu powinien nauczyć się tylko szpinak jeść!

FeelFree, 16.02.2021 00:51

@Zakolog - tak, chyba wszystko pokręciłem, jakoś tak dziwnie się czuję po szczepionce. Ciągnie mnie do McDonalda i do whisky, a nigdy tak nie miałem. Może to jednak prawda z tym chipem i przy drugiej dawce się Pfeizer zalogował się do mnie i coś poprzestawiał? Może, to nie moja wina?

Zakolog, 16.02.2021 00:42

@FeelFree - wszystko pokręciłeś – honor jest czysto ludzką cechę, nabytą w drodze cywilizacji gatunkowej. Proboszcz, czyli pewna emanacja duchownego, w tym wypadku katolickiego, poprzez świadome przyjęcie chrześcijańskiej doktryny społecznej, musi tę cechę posiadać. Natomiast Ty błędnie próbujesz, tylko ludzką cechę przypisać gatunkowi Homo sapiens, czyli ssakowi z rodziny Hominidea – po naszemu wielkie małpy. Dobrze, że szybko zauważyłeś swój błąd i przeprosiłeś

FeelFree, 15.02.2021 22:38

Aha, bo właśnie zauważyłem, że o proboszcza chodziło, nie o burmistrza, przepraszam, własny hejt mnie zaślepił... zbłądziłem, przejęzyczyłem, przepraszam za zamieszanie.

FeelFree, 15.02.2021 22:34

@tomekx. W związku z poruszoną przez Ciebie sprawą honoru, bardzo proszę abyś użył swoich wpływów, mocy autorytetu, oraz wszystkiego co leży w zasięgu Twoich możliwości i wystąpił na piśmie do burmistrza Andrychowa z wnioskiem o honorową rezygnację z zajmowanego stanowiska. Tylko proszę, nawet nie podawaj argumentacji typu zadłużanie miasta, kompromitacja sztandarowych inwestycji, drogie mini-autobusy, likwidacja szkoły, basen w cenie kilku basenów, zakorkowane centrum, itd. itp. Bo przecież tu nie o argumenty tu idzie tylko o honor, i albo go burmistrz posiada, albo nie. Z góry dziękuję za przedstawienie burmistrzowi propozycji honorowego rozwiązania za Twoim wstawiennictwem.

rokos, 15.02.2021 19:39

szkoda że odpowiedzialni za rosnące i rosnące w ostatnich latach zadłużenie gminy nie rezygnują, szkoda że nie rezygnują ci którzy są odpowiedzialni za brak dobrze działającej strefy gospodarczej (zamiast mamy groźbę utraty wielu milionów dotacji), szkoda że honorowo nie zrezygnują gminni propagandzisci gorsi niż pistv.

tomekx, 15.02.2021 18:12

Szkoda że proboszcz z Andrychowa nie ma honoru i nie zrezygnuje