reklama

Pijany kierowca nie zauważył ronda

, Na sygnale, Wiadomości, 10.11.2020 10:30,
Policja zatrzymała pijanego kierowcę i rowerzystę.
Pijany kierowca nie zauważył ronda

Jak już informowaliśmy, we wtorek około trzeciej rano do kolizji doszło w Bielanach na ulicy Kęckiej.

- Dojeżdżając na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze od razu zauważyli uszkodzoną latarnię , znaki drogowe, rondo oraz stojący w zatoczce autobusowej uszkodzony samochód marki Mercedes obok którego stało dwóch mężczyzn - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Okazało się co było przyczyną tak dużych uszkodzeń. Badanie stanu trzeźwości 27 – letniego mieszkańca powiatu będzińskiego wykazało 2 promile alkoholu. Mężczyzna stwierdził, że nie zauważył ronda, więc przejechał je na wprost. Policjanci sprawdzili także stan trzeźwości 27 – letniego pasażera, które wykazało nieco ponad 2 promile alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


Z kolei w poniedziałek (9.11) o godzinie 19.00 w Bulowicach na ulicy Różanej zauważyli jadącego slalomem rowerzystę, więc zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że jest to 37 – latek bez stałego miejsca zamieszkania. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy wynikało, że mężczyzna złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy