reklama
reklama

Za kilka dni radni zadecydują, czy wprowadzić nocną prohibicję w gminie Andrychów

MAGAZYN, Wiadomości, 16.02.2023 15:15, eł
Chodzi o zakaz sprzedaży alkoholu od 23.00 do 6.00. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Andrychowie jest już gotowy.
Za kilka dni radni zadecydują, czy wprowadzić nocną prohibicję w gminie Andrychów

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem w gminie Andrychów niemożliwy będzie zakup alkoholu między 23.00 a 6.00. Zakaz jego sprzedaży w tych godzinach miałby obowiązywać tylko w sklepach i na stacjach paliw. W lokalach gastronomicznych nie planuje się żadnych ograniczeń w tym zakresie. Aczkolwiek na tym terenie raczej nie ma restauracji i pubów czynnych w nocy...

Temat wprowadzenia w Andrychowie zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych pojawił się już kilka miesięcy temu, gdy petycję w tej sprawie napisali mieszkańcy centrum miasta, dla których ogromnym problemem jest hałaśliwe zachowanie zwolenników picia napojów wyskokowych w plenerze. Końcem ubiegłego roku trafiła ona pod obrady Rady Miejskiej w Andrychowie. Znaczna większość radnych uznała wtedy, iż apel mieszkańców jest jak najbardziej zasadny. Pisaliśmy o tym tutaj. Wtedy jednak samorządowcy obradowali jedynie nad rozpatrzeniem petycji.

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, zaplanowanej na 23 lutego, podejmą decyzję, czy rzeczywiście wprowadzić w gminie nocną prohibicję. Taką możliwość daje im ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Skorzystało z tego już sporo miast i gmin w całym kraju, między innymi Chrzanów. Zgodnie z przygotowanym projektem uchwały, zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 23.00-6.00 miałby obowiązywać w całej gminie, a nie tylko, jak chcieli mieszkańcy centrum Andrychowa, w samym mieście.

Jeśli uchwała zostanie podjęta, wejdzie w życie po upływie 30 dni od daty ogłoszenia jej treści w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Oznacza to, że być może już w pierwszej połowie kwietnia nie kupimy w gminie alkoholu po godz. 23.00.


Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 17.02.2023 15:57

Jest przecież kupiony za ciężka kasę monitoring,jest policja ,straż miejska wystarczy ruszyć 4 litery i uprzykrzyć życie a właściwie balangi-wystarcza patrole i mandaty.Zakaz godzinowy zmieni tyle ze kupią na zapas wydaje mi się ze nie tedy droga.

obserwator2012, 17.02.2023 13:17

Pokątna sprzedaż alkoholu jest przestępstwem, a ukrywanie wiedzy o tym też, więc zastanów się co piszesz KONICZYNKA- lepiej se faktycznie porysuj piwka na karteczce może Ci starczy na 3 godziny.

Polityk, 17.02.2023 10:46

Koniczynka już ci było pisane ostatnio jak ci nie pasuje moja treść pisowni to nie wchodzi w nią ty lepiej zacznij od swojej no chyba że chcesz być nową mądralinską radną w A- chowie i będę o tym pisać socjialnym na Batorego od tego jest ta rubryka a że twoja jest uboga w wypociny niezrozumiałe no cóż więc słabą masz edukację ty weź koniczynko pisz se lepiej rysuj se na kartce oj koniczynko ;

Koniczynka, 17.02.2023 08:57

Czy Radni w Andrychowie naprawdę nie mają się już czym zajmować??? To i tak nic nie da. Kupią o 22.59 i na dwie trzy godziny im wystarczy. Zresztą są mieszkańcy w rynku z tego co słychać sprzedają wódkę z przemytu dwa razy taniej niż w sklepie. Uwaga do Polityka, który ciągle pisze o bloku socjalnym. Jak Ci tam nie pasuje to się wyprowadź.

dezerter, 16.02.2023 20:45

Najlepiej wprowadzić zakaz a gdzie są służby które powinny pilnować porządku w nocy? Człowiek który będzie miał ochotę kupić sobie piwko bądź coś mocniejszego i wypić kulturalnie w domu po 23-ej niestety nie będzie mógł tego zrobić bo służby nie potrafią zapanować nad grupką młodzieży hałasującą w centrum miasta.

cath, 16.02.2023 20:15

Głupi pomysł i głupi pomysłodawcy.Tylko kto inny zarobi.Pamietam pamiętna 13.Taki fajny tok myślenia.Nie będzie alkoholu będzie spokój.Jest policja,jest straz miejska No i są rodzice.

Skalpel, 16.02.2023 19:19

"Polacy w PRL-u pili stanowczo za dużo, więc 40 lat temu gen. Wojciech Jaruzelski zakazał sprzedaży alkoholu przed godz. 13. Wtedy rodacy zaczęli pić jeszcze więcej, popisując się wyobraźnią w omijaniu głupich przepisów."

Burakz wiejskiej , 16.02.2023 18:54

tradycyjnie skutek będzie odwrotny, Polak jest stworzony do omijania prawa które wymyślają jak i ci z kcpzpr w Warszawie tak te nasze łeby z andr

Polityk, 16.02.2023 17:00

O wielebny Karolku niebawem idziesz na spoczynek pewnie zasłużony zanim jeszcze jesteś w tej loży to zrób co Dobrego sprawiedliwego moi mądrego z głową dla dobra Dzieci zwłaszcza w socjialnym bloku zostaw po sobie dobrą Pamięć !!!!!!!!!!!!!!!;

Polityk, 16.02.2023 16:52

No koniecznie liczę na to że radni chociaż w tej ustawie się popiszą i podpiszą żeby był koniec monopolowych w nocy bo ci z Batorego bloku cocjialnego to niewiem czy na tym poprzestaną coś myślę że będą robić zaaaaaaaaaaaaapasy alkoholowe w socjialnym to tylko spotkania alkoholowe znajomi imprezka radni to powinni się tym problem zająć prioretytowo bo tam mieszkają dzieci gdzie te kamery kontrolę nie wydaje mi się żeby staw Antka był pierwszorzędny ))))))))))))))

martynowski, 16.02.2023 16:14

Nic ino w bulowicach przy granicy z andrychowem otworzyć całodobowy . W końcu to inna gmina. Ma ktoś lokal na wynajem przy granicy ?