reklama
reklama

Wiele stracili, ale zyskali wiarę w ludzi

MAGAZYN, Wiadomości, 23.08.2021 17:25, eł

Po nawałnicy, która zniszczyła ich dom, pomogło im wiele osób.

Wiele stracili, ale zyskali wiarę w ludzi

W połowie lipca rodzinę Kowalczyków z Brzeźnicy spotkało wielkie nieszczęście. Wichura, która towarzyszyła burzy przetaczającej się nad powiatem wadowickim, zerwała dach z jej domu. Kowalczykowie stracili prawie cały dobytek, bo zniszczeniu lub poważnemu uszkodzeniu uległy meble, urządzenia i dwa samochody, a sam budynek stał się niezdatny do zamieszkania.

Wśród poszkodowanych była para, która w zaledwie cztery dni wcześniej stanęła na ślubnym kobiercu. Młodzi sądzili wtedy, że jeszcze długo nic nie będzie w stanie zmącić ich radości. Czymże bowiem są codzienne problemy i zmartwienia wobec siły miłości? Ale los okazał się dla nich niebywale okrutny. Po czterech dniach szczęścia pozbawił ich dachu nad głową. A miesiąc miodowy stał się walką o przetrwanie…

Nieszczęście miało jednak swoje plusy. Poszkodowani dowiedzieli się bowiem, że żyją wśród ludzi o szlachetnych sercach. Zewsząd zaczęła płynąć pomoc dla nich. Sołtys Brzeźnicy Wojciech Żurek od razu uruchomił internetową zbiórkę pieniędzy na odbudowę dachu i remont całego domu przy ulicy Dębowej, która właśnie się zakończyła. Wpłynęło na nią ponad 28 242 zł.

Prócz tego odbyły się dwie kwesty na rzecz rodziny Kowalczyków. Obie przed kościołami – jedna w Brzeźnicy, a druga w Marcyporębie. Prowadzili je sołtysi tych miejscowości wraz z radami sołeckimi i parafiami. W Brzeźnicy do puszek trafiło aż 17 560 zł. W Marcyporębie uzbierano trochę niższą kwotę, ale też niemałą, zważywszy, że to mniejsza wieś. Tam suma datków wyniosła 11 238 zł.


Foto: Wojciech Żurek

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy