reklama
reklama

Zakończyły się Dni Andrychowa [FOTO]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 22.08.2021 21:16, eł
Działo się dużo i choć nie wystąpiły gwiazdy wielkiego kalibru, było naprawdę świetnie.
Zakończyły się Dni Andrychowa [FOTO]

Tegoroczne Dni Andrychowa dobiegły końca.

Świetna atmosfera panowała od samego początku dzisiejszych występów. Dynamicznie, na ludową nutę rozpoczęła je góralska kapela Na Obyrtke. Nie miała jeszcze zbyt licznej publiczności, ale gdy na scenę wyszedł Zespół Pieśni i Tańca Andrychów, zaczęło się pod nią robić ciaśniej. Ludzie rozsiedli się wygodnie na leżakach i kocach, a nawet bezpośrednio na trawie, pałaszując zakupione smakołyki lub po prostu podziwiając występy.

W takim piknikowym klimacie powitali znakomitą, wielokrotnie nagradzaną Orkiestrę Dętą OSP w Roczynach. Muzycy zebrali owacje na stojąco i nie odeszli bez kilku bisów. Zagrali, jak to mają w zwyczaju, przeboje popowe i jazzowe, utwory filmowe, a nawet nieco muzyki klasycznej w lżejszym wydaniu.


O 19.00 miał rozpocząć się finałowy koncert tegorocznych Dni Andrychowa. Niestety, próby sprzętu trochę się przeciągnęły i zespół Ostatni w Raju zaczął grać z półgodzinnym poślizgiem. Ale publiczność szybko mu to wybaczyła, bowiem grupa spełniła wszystkie oczekiwania. Zagrała dużą dawkę dobrej rockowej muzyki, która wręcz kipiała energią.

Koncertom towarzyszyły różne dodatkowe atrakcje. Sporo ich było zwłaszcza dla najmłodszych – między innymi dmuchańce, malowanie twarzy, kącik artystyczny prowadzony przez artystów z Grupy Twórców My, a także nauka boksu u Miłosza Dubanowicza, który prowadzi Andrychowski Klub Walki. Ratownicy i wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej pokazywali dzieciom, jak udzielać pierwszej pomocy, a także zapraszali ich do ambulansu.Foto: Edyta Łepkowska


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 24.08.2021 05:17

Za kwotę 3365tyś ta impreza wyglądała by zupełnie inaczej. Znaczy lepiej. Pewnie by się znalazły ze dwie "gwiozdy" drugiej kategorii, jakiś kabaret, stand-up. Może na to wszystko wydali z 50 tyś. Na więcej bym nie liczył.

Archanioł Michał, 23.08.2021 11:20

@Thoor jak myślisz wydano na coroczną zabawę dla wszystkich mieszkańców gminy równowartość PÓŁROCZNYCH NAGRÓD DLA URZĘDNIKÓW ? ( dla przypomnienie wydano dla urzędników 365 tys )

Thoor, 23.08.2021 06:58

Nie oczekiwałem "super gwiazd" , "Pogwizdani" (jakieś znajome to logo na koszulce) byli całkiem OK. Natomiast cała reszta organizacyjnie to metr mułu i wodorosty. Dmuchane zjeżdżalnie co stoją przy nowej lodziarni, loteria Avon jak spod bazaru, stoisko z piwem i namiot reklamowy z frytkami - no kurde jeszcze trzeba było się szczycić panem z watą cukrową i zdjęciem z kartonową podobizną burmistrza (lub faktycznie wójta). Poszli z UG maksymalnie po bandzie tnąc koszty na czym się tylko dało. Nawet bym to zrozumiał, tylko nie nazywajcie tego sukcesem, bo niektórym się synonimy pomieszają.

znanywmiescie, 22.08.2021 22:42

Żenada

seba77, 22.08.2021 21:56

Najgorsze dni Andychowa jakie widziałem