reklama

W Kleczy Dolnej i Roczynach stanęły pojemniki na plastikowe nakrętki

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.12.2022 10:46, INFORMACJA PRASOWA
Przed firmą Łysoń w Kleczy Dolnej oraz Szkołą Podstawową w Roczynach stanęły pojemniki na plastikowe nakrętki. Akcja ma na celu wpieranie osób potrzebujących oraz edukację proekologiczną z zakresu recyklingu.
W Kleczy Dolnej i Roczynach stanęły pojemniki na plastikowe nakrętki
Serce rośnie, gdy coraz częściej słyszy się o akcjach społecznych, mających na celu troskę o środowisko czy pomoc potrzebującym. Jak zwykle najważniejszy jest cel, bowiem pomysłów na ciekawą inicjatywę na pewno w naszym regionie nie brakuje.


Działająca na międzynarodowym rynku firma Łysoń oraz działająca przy niej Fundacja Apikultura, po raz kolejny dali przykład jak pomagać, łącząc edukację ekologiczną z charytatywnym wsparciem drugiego człowieka.

Przed główną siedzibą Przedsiębiorstwa Pszczelarskiego Tomasz Łysoń w Kleczy Dolnej, stanął specjalny pojemnik, do którego pracownicy firmy oraz przyjezdni goście będą mogli wrzucać plastikowe nakrętki po zużytych napojach. Druga tego rodzaju skrzynka służy uczniom Szkoły Podstawowej w Roczynach, przypominając także o potrzebie segregacji śmieci.

Tego rodzaju zbiórki są popularne w całym kraju już od wielu lat. Za tonę plastikowych nakrętek w skupie można dzisiaj otrzymać nawet 1 000 zł, a zebrane fundusze przekazywane są na zakup specjalistycznego sprzętu, materiałów naukowych dla szkół czy wsparcie w sytuacjach doraźnych dla osób poszkodowanych przez los.


źródło: materiały prasowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy