reklama

Pijany chciał jechać motorkiem, znajomi nie pozwolili

, Na sygnale, Wiadomości, 02.12.2022 10:01,
Nocna interwencja policji w Kętach.
Pijany chciał jechać motorkiem, znajomi nie pozwolili
W czwartek (1.12) przed godziną 20:00 mieszkaniec Kęt skontaktował się z operatorem numeru alarmowego 112 informując, że jego znajomy będący pod wpływem alkoholu chce wracać do domu na motorowerze. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nietrzeźwy agresją reaguje na prośby znajomych.

- We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z kęckich patroli. Mundurowi na miejscu zastali dwoje zgłaszających oraz awanturującego się 54 – latka, który nadal zamierzał wsiąść na swój skuter i pojechać do domu. Policjanci zobowiązali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem oraz podali konsekwencje grożące za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kiedy to nie przyniosło rezultatu mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


W związku z popełnionymi przez mężczyznę wykroczeniami tj. używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym oraz niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie.

- Na podziękowanie za prawidłową reakcję zasługują mieszkańcy Kęt, którzy swoją stanowczą postawą nie dopuścili aby wsiadł on za kierownicę, stwarzając zagrożenie dla swojego życia i zdrowia, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112 - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy