reklama

To już ostatni tydzień działalności tej cukierni

MAGAZYN, Wiadomości, 25.09.2023 11:40, eł

Kawiarenka wyprzedaje towary.

To już ostatni tydzień działalności tej cukierni

Jak już pisaliśmy, zamyka się popularna cukiernia/kawiarnia w Andrychowie Słodki Zakątek u Jacka. Właściciel lokal nie może już udźwignąć rosnących w zastraszającym tempie kosztów prowadzenia działalności. Same rachunki za prąd w ostatnim czasie podskoczyły o ponad 100 %. Z około 3 tys. zł wzrosły do 8 tys. zł!

Właścicielem cukierni jest Jacek Stuglik, niegdyś nauczyciel, dorabiający też w owych czasach jako ochroniarz. Mężczyzna kilka lat temu wystąpił w programie kulinarnym „Bake Off – Ale Ciacho”, co okazało się przełomowym wydarzeniem w jego życiu. O wypiekach Stuglika zrobiło się głośno, dzięki czemu w dwa lata później otworzył on w Andrychowie cukiernię, która od razu zyskała ogromną popularność. Legendą obrosły zwłaszcza jego torty. Nie tylko ze względu na smak, ale i fantazyjne kształty oraz zdobienia. To cukiernicze działa sztuki, wprawdzie drogie, ale mimo to chętnie zamawiane na urodziny i jubileusze.

Mała kawiarenka Jacka Stuglika przyciągała miłośników słodkości szeroką gamą wypieków. Na kawę wpadały tam nawet osoby, które stronią od cukru, bo lokal, choć nieduży, ma bardzo sympatyczne wnętrze. Ale ani popularność tego miejsca, ani robionych na zamówienie tortów nie wystarczyły, by uratować cukiernię. W ubiegłym tygodniu Jacek Stuglik w facebookowej relacji na żywo opowiedział, że jest zmuszony ją zamknąć.

Ale już wcześniej pisaliśmy o jego trudnościach. W pierwszej połowie sierpnia cukiernik założył zbiórkę na uratowanie kawiarenki. Zebrał dzięki niej nieco ponad 3 tys. zł, co okazało się jednak zbyt małym wsparciem, by umożliwić mu kontynuowanie działalności. Teraz zostało już tylko kilka dni na to, by odwiedzić Słodki Zakątek u Jacka i wypróbować serwowane tam specjały.

Właściciel zachęca szczególnie do kupowania bubble tea, napoju na bazie herbaty z dodatkiem jadalnych kulek. Cenę dużego kubka zdecydował się obniżyć z 13 na 10 zł, żeby łatwiej wyprzedać zapasy bąbelkowej herbaty.

Jacek Stuglik zapowiada, że po zamknięciu cukierni zamierza nadal wykonywać torty na zamówienie.


Foto: Facebook/Słodki Zakątek u Jacka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Merito, 25.09.2023 13:59

Ciasta i ciasteczka, torty i torciki... Szkoda bo pyszne to było.

poziomka, 25.09.2023 12:42

Pana Jacka wykończyły wysokie ceny iście amerykańskie a to tylko Andrychów. Jak ktoś chce się od razu nachapać to z reguły szybko upada. Inne cukiernie funkcjonują od lat i wyrabiają na prąd. Jak się nie potrafi prowadzić biznesu no to do łopaty tam trzeba tylko chęci.

oryginalnynick, 25.09.2023 11:57

Jacku jesteś jedynym przedsiębiorcą który nie potrafi prowadzić cukierni i tylko się żali i żali zbiórka 40tys nie wypaliła są o wiele lepsze kawiarnie tańsze one się nie żalą zwiększają oferty mają klientów interes się kręci zamykaj tą cukiernię i więcej nie bież nikogo na litość bo ci to nie wychodzi

Koniczynka, 25.09.2023 11:46

Co tydzień w Andrychowie coś się zamyka, coś otwiera... taka kolej rzeczy. Zdecydowanie więcej zarobi gdy będzie piekł na lewo, gorzej jak jakiś życzliwy człowiek zgłosi to do urzędu skarbowego. A takich życzliwych w obecnych czasach nie brakuje. W galerii Andrychów też w kilku sklepach jest wyzysk, dziewczyny robią na umowę zlecenie...