reklama
reklama

Wreszcie ruszył remont jednej z najbardziej zaniedbanych andrychowskich ulic!

Gospodarka, Wiadomości, 23.09.2023 14:30, eł
Mieszkańcy już od dawna na to czekali.
Wreszcie ruszył remont jednej z najbardziej zaniedbanych andrychowskich ulic!

Ulica Wandy Malickiej w Andrychowie była prawdziwym koszmarem zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Nawierzchnia jezdni już od lat stanowiła mozaikę łat i dziur różnej wielkości, a i stan chodników pozostawiał wiele do życzenia. W końcu jednak ruszył dawno zapowiadany remont.

W ubiegłym roku gmina Andrychów zrealizowała pierwszy etap inwestycji pod nazwą „Przebudowa ul. Wandy Malickiej wraz z terenami przyległymi w rejonie bloków Krakowska 105 i 107”. Ograniczał się on jednak tylko do modernizacji obszaru wokół wymienionych dwóch budynków wielorodzinnych. Sama ulica pozostała nietknięta.

Mijały miesiące, a drugiego etapu inwestycji wciąż nie było. Ba, urząd nie ogłaszał nawet przetargu na jego przeprowadzenie. - Wanda Malicka zapewne w grobie się przewraca, wiedząc, w jaki sposób gmina dba o ulicę jej imienia – powiedział nam niedawno jeden z mieszkańców tamtej okolicy.

W końcu jednak coś w tej sprawie drgnęło. W sierpniu na portalu www.info-przetargi.pl ukazało się opublikowane przez andrychowski magistrat ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy na przebudowę ulicy Wandy Malickiej w trybie zamówienia z wolnej ręki. Wartość prac została oszacowana na nieco ponad 411 tys. zł. A teraz ruszyły już prace budowlane. Wiąże się to z pewnymi utrudnieniami dla mieszkańców, bowiem z jezdni zdarty został stary asfalt. Ale w niedługiej przyszłości doczekają się nowej, gładkiej jak stół nawierzchni.


Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zibi33, 24.09.2023 07:02

nie no tu jest w porządku bo to tw zdzisław robi na kredyt dopisze do tych ponad 100 milionów długu gminy i jest ok całe szczęście bo już myślałem że to znów jakieś parszywe pisowskie przed wyborcze pieniądze. Dno i 3 metry mułu ta redakcja wy nawet nie potraficie zachować pozorów

Archanioł Michał, 23.09.2023 21:08

Hej red zdzisiek robi to jako kiełbachę wyborczą czy z miłości do mieszkańców, którym jest w stanie oddać swoja 20 tyś, ba nawet ostatnią koszulinę ?