reklama

Szpital zawiesił funkcjonowanie jednego oddziału? Dyrekcja tego nie potwierdza

Gospodarka, Wiadomości, 19.09.2023 16:00, eł

Sygnały o tym, że pacjenci nie są tam już przyjmowani, docierają do nas z różnych stron.

Szpital zawiesił funkcjonowanie jednego oddziału? Dyrekcja tego nie potwierdza

Mieszkańców martwi sytuacja w Szpitalu Powiatowym im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Jak twierdzą, w placówce zawieszone zostało funkcjonowanie III Oddziału Chorób Wewnętrznych. Takie sygnały docierają do nas od różnych osób, również takich, które są w jakiś sposób związane z lecznicą – zawodowo lub prywatnie.


Wynika z nich, iż na ten konkretny oddział nie są już przyjmowani nowi pacjenci. Pozostali tylko ci, których stan zdrowia nie pozwala na wypisanie ich do domu. - Ponad trzydzieści łóżek nie wykorzystanych, bo brak przyjęć. Ta sytuacja negatywnie odbije się na pacjentach. Gdzie mają się leczyć, jeśli nie będzie dla nich miejsc w szpitalu? - rozważa jedna z naszych czytelniczek.

Jednak dyrekcja placówki zaprzecza, aby doszło do zawieszenia funkcjonowania III Oddziału Chorób Wewnętrznych. - Szpital posiada niezmienną liczbę stu ośmiu łóżek internistycznych, co nie podlega jakiejkolwiek zmianie i ograniczeniu – zapewnia Magdalena Foks, zastępczyni dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu do spraw personalno-organizacyjnych.

Wedle informacji dostępnych na stronie szpitala, III Oddział Chorób Wewnętrznych istnieje od 2003 roku i dysponuje 31 łóżkami, które mieszczą się w salach dwu-, cztero- i pięcioosobowych. Są tam leczeni pacjenci z chorobami układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, zaburzeniami przemiany materii, chorobami endokrynologicznymi, przewodu pokarmowego i innymi. Ponadto na oddziale znajduje się sala nadzoru kardiologicznego, która pozwala na ciągły monitoring pacjentów wymagających stałej opieki zdrowotnej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 19.09.2023 17:23

EJ WOLNE MEDIA ODBLOKUJCIE MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA POD ARTYKUŁEM "Marsz Rudego Zdrajcy" !!!