reklama
reklama

Te imiona święciły triumfy w 2023 roku

MAGAZYN, Wiadomości, 22.01.2024 20:40, eł
Pierwsze miejsca są takie same, jak w sąsiednich powiatach.
Te imiona święciły triumfy w 2023 roku

Każdy powiat ma swoją specyfikę, nie wspominając już o indywidualnych upodobaniach jego mieszkańców. Toteż lista imion noworodków zarejestrowanych w ciągu roku w każdym Urzędzie Stanu Cywilnego jest zawsze bardzo długa. Jednak istnieje też pula imion, które są wybierane zdecydowanie chętniej i częściej niż inne. W miarę upływu czasu ulega ona pewnym zmianom.

Niedawno podawaliśmy, jakie imiona były najpopularniejsze w roku 2023 na terenie powiatów wadowickiego i suskiego (tutaj). Teraz dostaliśmy również dane z Urzędu Stanu Cywilnego w Oświęcimiu. Tamtejszy ranking najczęściej nadawanych w ubiegłym roku imion nie zaskakuje. Na jego szczycie, tak samo jak powiatach wadowickim i suskim, uplasowały się imiona Zuzanna i Nikodem. Dopiero na dalszych miejscach jest trochę różnic.

Drugą lokatę w zestawieniu najpopularniejszych imion 2023 roku w powiecie oświęcimskim zajęła Hanna, trzecią Alicja, czwartą Pola, piątą Julia. Na kolejnych znalazły się Liliana, Laura, Oliwia, Zofia, Emilia i Aleksandra.

Jeśli chodzi o imiona męskie, druga pozycja przypadła w udziale Antoniemu, a kolejne Filipowi, Karolowi, Szymonowi, Janowi, Leonowi, Franciszkowi, Tymonowi, Igorowi, Jakubowi oraz Mikołajowi.


Foto: Pexels

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy