reklama
reklama

Tak rodzice Oliwierka dziękują za pomoc

MAGAZYN, Wiadomości, 30.12.2022 12:30, red
W nagraniu rodzice nie kryją słów wzruszenia.
Tak rodzice Oliwierka dziękują za pomoc
Jak już informowaliśmy, w czwartek (29.12) zakończyła się zbiórka 10 mln zł dla chorego SMA Oliwierka z Wadowic. Teraz będzie mógł zostać poddany kosztownemu leczeniu.


Tak w piątek rodzice chłopczyka podziękowali wszystkim darczyńcom. W nagraniu nie kryją słów wzruszenia. - Dzięki Wam Oliwer dostanie nowe życie - mówili.

Zobaczcie nagranie.


Przypomnijmy, chłopczyk cierpi na ostrą postać rdzeniowego zaniku mięśni (SMA), straszną chorobę, która stopniowo odbiera małemu pacjentowi władzę nad ciałem.

Odkąd zdiagnozowano u niego SMA, ruszyły różne akcje charytatywne na pomoc chłopczykowi. Celem jest sfinansowanie kosztownej terapii lekiem Zolgensma.

Kilka miesięcy temu okazało się, że Oliwier nie został zakwalifikowany przez ministerstwo zdrowia do kosztownej terapii tym lekiem, bo - zdaniem urzędników - podobnie jak w sumie 27 chorych ma SMA dzieci - nie spełniał kryteriów. W intenecie trwała zbiórka funduszy, a w regionie dzięki społecznej "Armii Oliwiera" nieustannie odbywały się kiermasze charytatywne i inne inicjatywy, w trakcie których zbierano pieniądze na leczenie chłopczyka, który 5 stycznia skończy roczek.

Cały czas trwa również zbiórka dla chorej na SMA Zosi ze Skawinek k. Lanckorony.

Aby pomóc jej uzbierać niezbędną kwotę, można dokonać wpłaty poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/zosia-pajak

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy