reklama
reklama

Sukces nastolatka z Wieprza, ucznia andrychowskiego liceum

MAGAZYN, Wiadomości, 11.06.2024 13:20, eł
Chłopak ma na koncie również inne osiągnięcia.
Sukces nastolatka z Wieprza, ucznia andrychowskiego liceum

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie może nie zajmuje czołowych miejsc w rankingach szkół średnich, ale mimo to niektórzy jego uczniowie mają na koncie wspaniałe osiągnięcia. Ostatnio wielki sukces na arenie ogólnopolskiej odniósł Jacek Władyka z klasy III b.

Ten mieszkający w Wieprzu nastolatek wygrał XXXIX Olimpiadę Wiedzy Ekologicznej, której finał odbył się kilka dni temu w Jedlni na Mazowszu. Wcześniej, w etapie okręgowym w Krakowie Jacek Władyka zajął trzecie miejsce, co dało mu awans do etapu centralnego. Jego opiekunem naukowym w andrychowskim LO jest Magdalena Toma.

Nastolatek ma na koncie również inne osiągnięcia – między innymi świetne wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta" w 2022, 2023 i 2024 roku. Ponadto w ubiegłorocznej edycji Powiatowego Konkursu Geograficznego, która odbyła się w grudniu, Jacek Władyka okazał się bezkonkurencyjny - zdeklasował rywali, zdobywają maksymalną ilość punktów.


Foto: Facebook/LO Andrychów

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy