reklama
reklama

Pięćdziesiąte urodziny przedszkola. Uczęszczały do niego dwie znane nie tylko w Andrychowie osoby [FOTO]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 08.06.2024 08:33, eł

Był okazały tort i piknik rodzinny.

Pięćdziesiąte urodziny przedszkola. Uczęszczały do niego dwie znane nie tylko w Andrychowie osoby [FOTO]

Wyjątkową uroczystość świętowało w piątek (7 czerwca) Przedszkole nr 5 w Andrychowie – pięćdziesiątą rocznicę istnienia. Wydarzenie połączono z piknikiem z rodzinnym. Okrasiły je występy artystyczne, zarówno dziecięce, jak i niezwykle zdolnej młodej artystki z gminy Andrychów – Karoliny Fryt.

- Historia przedszkola przepełniona jest mnóstwem ciekawych wspomnień, opowiadań i wzruszeń – mówiła dyrektorka placówki Małgorzata Babińska. „Piątka” została wybudowana przez Andrychowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego i oddana do użytku 1 września 1974 roku. Wtedy działały w niej cztery oddziały liczące łącznie 120 dzieci. Obecnie oddziałów jest o jeden więcej, aczkolwiek liczba przedszkolaków niewiele przekracza tamtą sprzed półwiecza. Teraz do placówki uczęszcza 125 malców w wieku od 3 do 6 lat.

Jubileuszową imprezę uświetnił występ Karoliny Fryt, zwyciężczyni33. edycji telewizyjnego programu „Szansa na Sukces”, która sama jest absolwentką tego przedszkola. Później nadszedł czas na przemówienia, podziękowania oraz wręczenie pamiątkowych medali byłym nauczycielkom i dyrektorkom.

Burmistrz Andrychowa Beata Smolec przekazała obecnej szefowej placówki voucher na 4 tys. zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu multimedialnego. Przy okazji wyznała: - Myślę, że chyba byłam pierwszym rocznikiem, który zaczynał w tym przedszkolu. Bo ja do tego przedszkola chodziłam. I jestem z tego powodu bardzo dumna, żeby była jasność w temacie.

Później nastąpiła chwila, która wzbudziła ogromne zainteresowanie najmłodszych – na scenę wjechał okazały tort. Zapalono na nim świeczki i sztuczne ognie, które wspólnymi siłami zdmuchiwało całe przedszkole. Poproszona o jego pokrojenie Beata Smolec zaprosiła do pomocy w tym ważnym zadaniu trzy dziewczynki.

W końcu sceną zawładnęły dzieci. Zaprezentowały występy, do których długo się przygotowywały. A cały przedszkolny ogród zapełnił się gwarem rozbawionych gości. Było mnóstwo atrakcji – zabawy z wodzirejem, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, balonowe cuda i wiele innych. Nie brakowało różnych smakołyków.
Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy