reklama

Rozmawiamy o różowej skrzyneczce

, MAGAZYN, Wiadomości, 17.06.2021 19:45, PG
Z artykułu możecie się dowiedzieć co to za akcja i gdzie można znaleźć różowe skrzyneczki.
Rozmawiamy o różowej skrzyneczce

Jak już pisaliśmy w niedawno wyremontowanej kamienicy nr 13 w Kętach, w Miejscu Aktywności Mieszkańców pojawiła się pierwsza w regionie różowa skrzyneczka. Została umieszczona na parterze w toalecie dla niepełnosprawnych.

Co to takiego?

Jest to inicjatywa, która walczy z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym kobiet. W skrzyneczce znajdziemy darmowe podpaski i tampony.

Z danych wynika, że 4 % Polek nie stać na zakup podpasek i tamponów, to blisko pół miliona osób!

Różowych skrzyneczek jest już około 1300 w różnych miejscach publicznych w całej Polsce. Fundacja kładzie nacisk przede wszystkim na to, by takie skrzyneczki znalazły się w szkołach i na uniwersytetach.

We wtorek (15.06.) w kamienicy Rynek 13 odbyło się spotkanie z przedstawicielką tej inicjatywy Ewą Szymerą.

Czy są w Polsce kobiety, które muszą wybierać pomiędzy kanapką a tamponem? Czy 20% dziewczynek opuszcza zajęcia szkolne, ponieważ nie mają podpaski? Otóż tak! Sprawdźcie rozmowę z Ewą Szymerą o różowej skrzyneczce:Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy