reklama
reklama

Przedszkolaki z Andrychowa poznawały pracę policjantów [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 16.11.2023 12:55,
Policja informuje, że celem wizyty było przede wszystkim zapoznanie najmłodszych ze specyfiką służby policjantów oraz kreowanie pozytywnego wizerunku funkcjonariusza Policji.
Przedszkolaki z Andrychowa poznawały pracę policjantów [FOTO]
Dzieci z andrychowskiego przedszkola odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach. Mundurowi przygotowali dla maluchów kilka atrakcji i opowiadali, jak wygląda codzienna służba policjanta.

W poniedziałek (13.11), grupa około 30 dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek im. bł. Edmunda Bojarowskiego w Andrychowie odwiedziła wadowicką komendę.

Policjanci informuje, że celem wizyty było przede wszystkim zapoznanie najmłodszych ze specyfiką służby policjantów oraz kreowanie pozytywnego wizerunku funkcjonariusza Policji.


W trakcie zajęć przedszkolaki miały możliwość poznać rodzaje umundurowania, stopnie służbowe oraz tajniki pracy na różnych stanowiskach, a także zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu policji m.in. pałki, kamizelki kuloodporne i kajdanki. Spotkanie było też okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci uczyły się przy pomocy maty imitującej przejście dla pieszych, jak prawidło przechodzić przez jezdnię.

Policjanci przypomnieli najmłodszym jak ważne jest posiadanie przy sobie elementów odblaskowych, których używanie może zapobiec tragedii na drodze. Na zakończenie najmłodszych czekała jeszcze jedna niespodzianka. Na placu przed komendą policjanci przygotowali dla dzieci radiowóz, do którego każde z nich mogło wsiąść. Atrakcją było też włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych w policyjnym samochodzie. Na pamiątkę każdy maluch otrzymał książeczkę pt. „Co słychać na komendzie”.


źrodło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy