reklama

Policja zatrzymała dwóch 14-letnich złodziei

Na sygnale, Wiadomości, 16.11.2023 11:11,
Rowery wróciły do właścicielki, natomiast nieletni za swój czyn karalny odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
Policja zatrzymała dwóch 14-letnich złodziei
Do zdarzenia doszło we wtorek (15.11) w Kętach tuż przed godziną 22. Policjanci otrzymali zgłoszenie od 68 – letniej mieszkanki Kęt o kradzieży dwóch rowerów z terenu jednej z posesji.

- Jak wynikało z relacji zgłaszającej na rowerach mieli odjechać dwaj młodzi mężczyźni. Funkcjonariusze w drodze na miejsce zdarzenia, na jednej z ulic, zauważyli dwóch nastolatków poruszających się na rowerach identycznych do opisywanych przez poszkodowaną. W związku z powyższym natychmiast zatrzymali się, aby sprawdzić czy jednoślady pochodzą z kradzieży. Podczas czynności potwierdziło się podejrzenie mundurowych, w związku z powyższym rowery zostały zabezpieczone, a nieletni zatrzymani - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Nieletni mają zaledwie po 14 lat.

Po wykonanych czynnościach jednoślady trafiły w ręce właścicielki, natomiast chłopcy zostali oddani pod opiekę rodziców. Materiały w sprawie czynu, którego się dopuścili zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

źrodło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy