reklama
reklama

Podsumowanie listopadowej kwesty na cmentarzu w Andrychowie

MAGAZYN, Wiadomości, 02.11.2022 18:45, NEWSY CZYTELNIKÓW
Jak co roku, odwiedzający cmentarz nie szczędzili grosza na ratowanie cmentarnych zabytków.
Podsumowanie listopadowej kwesty na cmentarzu w Andrychowie
Po bankowym przeliczeniu datków wrzuconych do 16 puszek kwestarskich udało się uzbierać ponad 21256,22 zł. Do puszek trafiło też 21 Euro, 100 koron czeskich oraz ćwierćdolarówka.

- Kwestował z nami Pan Burmistrz Tomasz Żak, Pan Poseł Marek Polak, radni Czesław Rajda i Sebastian Mlak, sympatycy TMA, hufiec andrychowskich harcerzy, prawie 60 licealistek i licealistów, rodzina Żebrackich i Klaczaków, członkowie TMA wraz Prezesem Andrzejem Janusem - informuje Ewelina Prus-Bizoń z Towarzystwa Miłośników Andrychowa.

W tym roku naklejki zasponsorował anonimowy darczyńca, a pamiątkowe buttony dla każdego uczestnika ufundował Czesław Rajda. Firmy, które wsparły akcję w tym roku to:
- Sklep ogrodniczy Pana Edwarda Smazy na ul. Olszyny,
- Stacja Paliw inżyniera Wita Ziółkowskiego,
- Efekt DDD Dawida Markowskiego,
- LoboGraf z Wieprza Jacka Pawlaka.

- Ukłony dla CKZiU im. To. Kotarbińskiego oraz I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie za prowadzone w okresie jesiennym prace porządkowe i drobne prace naprawcze na prawie 30 miejscach pochówków. Dziękujemy wszystkim DARCZYŃCOM za każdy grosz wrzucony do puszki! Pieniądze trafią na subkonto KWESTY z przeznaczeniem na remont kaplicy Horunterów i Chlebowskich - dodaje Ewelina Prus-Bizoń.

Osoby, które nie mogły dzisiaj wrzucić datku do książki kwestarskiej, a chciałyby wesprzeć działania TMA mogą dokonywać wpłat na specjalne SUBKONTO kwesty w Banku Spółdzielczym w Andrychowie Nr konta 15 8110 0000 2001 0000 0680 0002 Towarzystwo Miłośników Andrychowa ul. Krakowska 69, 34-120 Andrychów

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy