reklama
reklama

Policja zatrzymała kierowcę, który potrącił rowerzystę i pojechał dalej

Na sygnale, Wiadomości, 02.11.2022 10:12, red
W ostatnich dniach doszło do dwóch podobnych zdarzeń.
Policja zatrzymała kierowcę, który potrącił rowerzystę i pojechał dalej
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 75 – letniego mieszkańca gminy Zator. Mężczyzna jest podejrzany o potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w piątek (28.10) o godzinie 8.30 w Podolszu. Mieszkanka Smolic jadąc swoim samochodem ulicą Zaskawie zauważyła leżącego na jezdni rowerzystę. Kobieta natychmiast wezwała służby ratunkowe po czym udzieliła pierwszej pomocy rannemu.

W wyniku potrącenia rowerzysta, którym okazał się 64 – letni mieszkaniec Iławy, doznał bardzo ciężkich obrażeń głowy i został przetransportowany helikopterem medycznym do jednego ze śląskich szpitali.


W rozmowie z mieszkanką Smolic policjanci ustalili, że pomimo panującej mgły zauważyła ona, iż potrącenia rowerzysty mógł dokonać jadący przed nią kierowca fiata pandy. Natychmiast zostały wszczęte poszukiwania pojazdu oraz jego kierowcy.

Po kilkunastu minutach policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia dostrzegli, że ulicą przejeżdża fiat panda z uszkodzoną przednią szybą. Pojazd natychmiast został zatrzymany. Okazało się, że za jego kierownicą siedział 75 – letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna stwierdził, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że potrącił rowerzystę, sądził, że uderzył w znak drogowy, lecz nie zatrzymał się aby to sprawdzić.

75 – latek został zatrzymany. Na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Za spowodowanie wypadku oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do czterech i pół roku pozbawienia wolności.

Natomiast w sobotę (29.10) o godzinie 12.40 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło w Zatorze na skrzyżowani ulicy Mickiewicza z ulicą Palimąki, gdzie samochód osobowy potrącił rowerzystkę.

Jak wstępnie ustalili policjanci 47 – letnia mieszkanka Zatora kierując samochodem marki Skoda wyjeżdżając z drogi podporządkowanej potrąciła jadącą na rowerze 65 – letnią mieszkankę Zatora. W wyniku potrącenia rowerzystka doznała wstrząśnienia mózgu oraz ogólnych potłuczeń. Została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala.
Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych oraz zachowanie uwagi i koncentracji podczas prowadzenia samochodu.

źródlo: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy