reklama
reklama

Zamieszanie z gazem. Nie trzeba podpisywać nowej umowy

Gospodarka, Wiadomości, 02.11.2022 07:45, red
Sporo osób udaje się w tej sprawie do punktów obsługi klienta, m.in. w Kętach. Okazuje się, że niepotrzebnie
Zamieszanie z gazem. Nie trzeba podpisywać nowej umowy


W październiku tysiące odbiorców gazu z Taurona otrzymało pisma, w których spółka, powołując się na ustawową gwarancję urzędowej ceny gazu do końca 2027 r., informowała odbiorców o wycofaniu oferty sprzedaży paliwa gazowego.

Umowy na dostawę gazu zostały wypowiedziane, a to spowodowało sporą nerwówkę w wielu domach, których właściciele do tej pory kupowali gaz od Taurona. Widać to choćby w punktach obsługi klientów PGNIG. W punkcie obsługi „gazowni” w Kętach, który obsługuje nasz region, niemal codziennie tworzą się kolejki osób, byłych odbiorców gazu od Taurona, którzy chcą podpisać umowę na dostawę gazu właśnie z PGNiG.

Okazuje się, że nie ma takiej potrzeby, choć nie do wszystkich dotarła już ta informacja.


Klienci Taurona zostaną automatycznie przypisani do PGNiG i gaz będzie im cały czas dostarczany. Chyba, że ktoś chce wybrać innego dosrtawę gazu, to powinien z nim podpisać umowę.

- Jeśli klient nie podpisze umowy z nowym sprzedawcą, gaz będzie nadal dostarczany. Za dostarczanie gazu odpowiadał będzie sprzedawca wyznaczony zgodnie z przepisami prawa energetycznego, czyli tzw. sprzedawca rezerwowy ( PGNiG Obrót Detaliczny). Ten sprzedawca będzie też wystawiał rachunki za gaz na podstawie cen nie wyższych niż taryfa zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zmiana ta będzie nieodczuwalna dla naszych klientów - informował prezes Taurona.

Tauron uruchomił specjalną stronę dla klientów, którym wypowiedział umowę na sprzedaż gazu. Znajduje się tam szereg odpowiedzi na różne pytania związane z tą sytuacją> Link: https://www.tauron.pl/informacja-w-sprawie-gazu

foto: Google Street View
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy