reklama

Poczekalnia zamknięta rano, wieczorami również. Pasażerowie się denerwują

MAGAZYN, Wiadomości, 25.08.2023 07:45, eł

Najczęściej mają do dyspozycji tylko wiaty przystankowe.

Poczekalnia zamknięta rano, wieczorami również. Pasażerowie się denerwują

Choć na dworcu autobusowym w Andrychowie znajduje się budynek z poczekalnią, pasażerowie nieczęsto mogą z niego korzystać. Przez większość czasu jedyną ochronę przed wiatrem i opadami deszczu lub śniegu dają im wiaty przystankowe. Ale to marna osłona, zwłaszcza w zimie, gdy temperatury spadają poniżej zera.

Dlaczego poczekalnia czynna jest tylko przez kilka dopołudniowych godzin? Budowa dworcowego budynku, a później jego remont kosztowały niemałe pieniądze. Czyż nie miał on służyć ludziom? Tymczasem rano poczekalnia jest zamknięta, wieczorami również. Brak jest też możliwości skorzystania z toalet. Gdy była tam wystawiona lodówka jadłodzielni, poczekalnia była dostępna całodobowo. Dlaczego teraz jest zamykana? Mamy przecież monitoring miejski, więc nie rozumem, w czym jest problem – docieka jedna z naszych czytelniczek.

Zdaniem Grzegorza Góry, dyrektora Zespołu Obsługi Mienia Komunalnego w Andrychowie, nie ma jednak potrzeby, by poczekalnia była czynna od wczesnego ranka do wieczora. - W godzinach szczytowych jest otwarta, a w pozostałych pasażerowie mają do dyspozycji wiaty. Gdyby poczekalnia miała być czynna dłużej, wymagałoby to angażowania dodatkowych osób i środków. Można by się nad tym zastanowić, ale czy jest to aż tak duży problem? No, nie wiem – mówi Grzegorz Góra.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 25.08.2023 08:25

Góra, a pomyślałeś gdzie pasażerowie mają iść za potrzebą??? To może najlepiej zwalić budynek bo jest zbyteczny a Ciebie za durną odpowiedź zwolnić i posłać na bezrobocie. Budynek ma być czynny od 5 do 22.30 i to nie podlega żadnej dyskusji. Codziennie oprócz niedziel.

Edek, 25.08.2023 07:45

Syty głodnego nie zrozumie. Postał by trochę na wietrze, zacinającym deszczu, zawiei śnieżnej, albo w upale, honorowo oddał mocz w krzakach - to może by coś zaskoczyło w głowie. Inaczej nie ma szans.

Zibi33, 25.08.2023 07:07

no tak to już jest że pan Grzegorz Góra nie widzi problemu i ma po prostu wyj...... na całą sprawę bo nie korzysta z komunikacji publicznej , zresztą mam podobnie. Pozostaje jednak pytanie czy to tak funkcjonować powinno ? To po cholerę budowali ten budyneczek podnosząc koszty inwestycji