reklama

Po 50 latach istnienia przychodnia straciła siedzibę i zamyka podwoje

MAGAZYN, Wiadomości, 27.12.2021 10:45, eł

Lekarze nie przeniosą jej w inne miejsce... Rozstaną się i będą kontynuować pracę gdzie indziej.

Po 50 latach istnienia przychodnia straciła siedzibę i zamyka podwoje

To już nieodwołalne. Najstarsza przychodnia stomatologiczna w Wadowicach kończy działalność. Prowadzący placówkę lekarze dentyści wywiesili już na drzwiach wiadomość o jej zamknięciu, a w budynku trwa pakowanie sprzętu i usuwanie wszelkich śladów funkcjonowania.

Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna przy ul. Wojtyłów w Wadowicach działała w tym samym miejscu przez pół wieku. Leczyło w niej zęby kilka pokoleń mieszkańców miasta i jego okolic. Niestety, władze powiatu nie przedłużyły stomatologom umowy najmu pomieszczeń zajmowanych przez przychodnię. Ustalenia w tej sprawie zapadły już na początku tego roku. „W związku z decyzją Zarządu Powiatu w Wadowicach z dnia 15.02.2021 o niewyrażeniu zgody na przedłużenie umowy najmu lokalu Specjalistycznej Przychodni Stomatologicznej jako niepotrzebnej na terenie powiatu, uprzejmie informujemy, że z dniem 01.01.2022 zostaje zlikwidowana. Jest to tylko i wyłącznie decyzja wadowickich władz powiatowych” - informuje wywieszka na drzwiach placówki.

O planowanym zamknięciu przychodni pisaliśmy już parokrotnie. Prowadzący ją lekarze stomatolodzy, doktorzy Jan Rauch oraz Joanna Jastrzębska mówili nam, że współpraca ze Starostwem Powiatowym od lat nie układała się dobrze. Już dużo wcześniej przychodnia została uszczuplona o kilka pomieszczeń, które – jak się potem okazało - władzom powiatu nie były specjalnie potrzebne. Wykorzystano je na cele magazynowe. - Nikt z nami nie rozmawia, nikt nam nic nie proponuje, a wręcz traktują nas jak zło konieczne – mówił dr Jan Rauch w rozmowie z mamNewsa.pl. Z kolei wicestarosta Beata Smolec twierdziła, że prowadzący przychodnię lekarze nie podjęli negocjacji, gdy zostali powiadomieni o nieprzedłużeniu umowy najmu.

Z informacji przekazanych przez starostwo wynika, iż do pomieszczeń zajmowanych dotąd przez stomatologów przeniesiony zostanie Ośrodek Interwencji Kryzysowej. W pozostałych częściach budynku nadał będą działały Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Zaś lekarze, którzy prowadzili przychodnię, nadal będą pracować, aczkolwiek już nie razem i w zupełnie innych miejscach...


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy