reklama

Wkrótce ruszy nowoczesny rezonans w wadowickim szpitalu

, Gospodarka, Wiadomości, 24.12.2021 13:35, DK

Rezonans magnetyczny już w styczniu,

Wkrótce ruszy nowoczesny rezonans w wadowickim szpitalu
W maju bieżącego roku radni Powiatu Wadowickiego podjęli decyzję o przekazaniu 4,5 mln zł dla ZZOZ Wadowice na zakup rezonansu magnetycznego oraz adaptację pomieszczeń na rzecz tego urządzenia.

Jest to od lat wyczekiwana inwestycja. Obecnie najbliższy rezonans znajduje się w szpitalu w Suchej Beskidzkiej.

- Starostwo na ten cel pozyskało dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rezonans zostanie oddany do użytku już na początku przyszłego roku. Rezonans jest już zamontowany i uruchomiony. Trwają testy, kalibracja i wszelkie czynności techniczne. Rezonans dostępny będzie na pewno już w styczniu. Osoby z SOR oraz szpitala nie będą już przewożone do Suchej Beskidzkiej i będą badane na miejscu. Wciąż trwają rozmowy z funduszem w sprawie kontraktu na wykonywanie badań dla osób spoza lecznicy - informuje nas wicestarosta Beata Smolec.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy